Хороші Темпи розвитку: Підсумки первого півріччя для економіки України

Хороші Темпи розвитку: Підсумки первого півріччя для економіки України

Загаль маємо помірне пожвавлення макроекономічної ситуации. По-перше, це макрофінансова стабілізація. Баланс державних фінансів адекватно, галопуючу інфляцію подолано, волатільність курсу гривня-долар нижчих за волатільність ключовими світовіх валют, Порівняйте например Із курсом долар-євро. Збільшуються експорт та імпорт (+ 20% у Першому півріччі КОЖЕН), растет Внутрішній ринок (за 6М2017 роздрібна торгівля + 7% у реальному віраженні). Контакт з Експортні товари Дещо Кращі, чем очікувалося на качана року. Є Втрата виробництва через Втрата СИРОВИННОЇ бази та потужного промісловості на сході, тому промисловість -1,3%, а оборот оптової торгівлі лишь + 1,5% (Віпа частина торгівлі вугіллям, металом, рудою).

Загаль ситуация позитивна. Очікування бізнесу найкращі за останні 4 роки (індекс діловіх очікувань НБУ зріс до 114,3), відновлюється інвестиційна Активність. Загаль, основним драйвером економічного зростання цього року буде Внутрішній ринок.

Проти Темпи зростання незадовільні. Очікувані 2% цього року це ні про що. Аби только вернуться у 2013 рік, Знадоби 5 років зростання по 2%. У нас нема такого часу, особливо зважаючі что світова економіка растет швідше. Тобто ми так Повільно рухаємося вперед, что еще более відстаємо від світу.

Видео дня

Виконання програми МВФ, ПРИВАТИЗАЦІЇ, Залучення Капіталу, реформ незадовільне. Нам нужно будуваті не просто 2-3% зростання, а віру інвесторів в Україну. Це робиться не словами, а справами. Світ дивиться на наше тупцювання на місці з МВФ, пріватізацією и не может повіріті, что Україна Нарешті змінілася. Це может прозвучать як холодний душ, но в 2010 году віри іноземних інвесторів в Україну можливо Було даже более. Тоді теж Було Відновлення после кризиса, були надії на якісну економічну політику, булу програма МВФ.

Банківська система пройшла найстрашніші часи. Повертаються депозити, посілюється кредитна Активність.

Націоналізація Приватбанку закрити Останнє велике запитання относительно переформатування банківської системи: хто з великих піде з Сайти Вся, а хто залишились працювати. Наразі ми знаємо всі ВІДПОВІДІ на це запитання. Альо тепер перед Україною постав нове велике питання: що робити з таким великим щастям державної прісутності у Фінансовому секторі. Це валіза без ручки, яка потребує постійного випуску боргів. Потрібно шукати тих, хто може пріладіті до цієї валізи ручку, вона дуже дорого коштує Україні. Щойно вірішілі проблему Нафтогазу та вімушеної емісії під него – а тепер віпускаємо десятки мільярдів боргів для державних банків.

Чи не чекайте тотального кредитування, втім. Потрібно вірішіті питання старих кредитів, неплатоспроможності позічальніків. Потрібні передумови захисту прав кредіторів, коли банки не будут боятися повторення масових "кідків" великих позічальніків, різніх махінацій. Зараз активно розвиватиметь кредитування фізичних осіб: у Цій сфере Україна Ніколи НЕ булу перекредитування Країною.

Криза минула, и це годину готувати до наступної кризиса. Аби ми зустрілі ее реформованімі та структурно міцнімі. Плаваюча курс – добро, нам не порвіть вітрила як зазвічай. Невеликий дефіціт державних фінансів – добро, ми Повертаємо контроль над зростанням Борг. Непріватізованій держсектора в економіці, Який приносити збитки – це погано. Відсутність іноземних інвестіцій – це дуже погано. Неефективно пенсійна система – це дуже погано, у тому чіслі з Огляду на демографічні Виклики.

Дуже багато кажуть что в Україні растет Безробіття. А ви подівіться на структуру цього сертифіката №. Рівень Безробіття це Кількість безробітніх поділена на економічно активне населення. Так ось у нас не Кількість безробітніх збільшується, а економічно активне населення зменшується. Зараз отрімуємо Наслідки демографічного провалу 1990-х років, тобто все менше молоді виходом на ринок. Плюс трудова еміграція. Згадаємо початковий курс економіки. Фактори виробництва – трудові ресурси, капітал, земля. Трудові ресурси скорочуються. Капітал НЕ залучається. Земельного Сайти Вся у нас нема. Тому жоден економіст поки що НЕ может Сказати, як Україна может стрібнуті вгору у найбліжчі 10 років. Потрібно сделать в 10 разів более реформ, чем Зроблено!

Які Зміни у Фінансовому законодавстві були ма ють найбільше значення?

Які закони не удалось Прийняти?

Законодавчо забезпечення реформ дуже Слабкий. Замість буті локомотивом – стране придется его буквально тягти з болота. Подівіться на прес-релізи національного банку України: аби якось підбадьоріті процес, ця Поважна інстітуція вітає Ухвалення Законів у Першому чітанні! Вся країна чекає від парламенту реформ, а позиція парламенту як колективного органу для необізнаного спостерігача Виглядає як "а ви нас краще попросіть!" А потім ЦІ законопроектів, прийняттю якіх всі зраділі у Першому чітанні, так и не проходять одного читання.

Досі НЕ ухвалено закон про так звань "спліт", Який закрив бі білі плями у регулюванні фінансового сектору. Сьогодні є банки, Які после стрес-тестів та корінної реформи банківського Нагляду Працюють за найжорсткішімі світовімі правилами, а є фінансові компании, Які видають кредити без такой відповідальності.

Законопроект № 6027 про Підвищення довіри между банками та клієнтами. Це вже третій номер цього законопроекту (две попередні Версії НЕ Прийнято), и цею Вже третій варіант досі НЕ пройшов даже Перше читання.

Закон про нестягнення застави за валютними іпотекою ухвалено дуже Швидко, создали всім банкам проблеми, відбілі даже у чесних позічальніків будь-яке бажання гасить кредити. А ухваліті закон, Який бі вірішував Цю проблему, не могут Вже много років! І ЦІ люди питають, а чому банки не кредітують! Так ось чому! Законопроект № 3132 про Вдосконалення процедур банкрутства НЕ чинний. Законопроект № 4529 про стимулювання кредитування в Україні НЕ чинний. Законопроект № 5361 про регулювання переказу коштів – НЕ чинний. І далі за списком.

Добре что ухвалено закон про режим добровільної реструктуризації боргів. Ухвали закон про споживче кредитування, Який Минулого місяця набув ЧИННОСТІ.

Маємо добрий діалог з НБУ, Який на своєму підзаконному Рівні активно просуває реформи фінансового сектору. Бачим хороші Темпи лібералізації валютних обмежень, что посілюють Довіру до заявленої мети ввести Україну до клубу стран Із вільним рухом Капіталу у перспектіві найближче років.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...