УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Олег Назаренко
Олег Назаренко
Генеральный директор Всеукраинской Ассоциации автомобильных импортеров и дилеров

Блог | Заплати 700 євро і катайся на європейському авто

Заплати 700 євро і катайся на європейському авто

Яка пропозиція по розмитненню авто найбільш вигідна для українців, враховуючи вже прийнятий у липні за основу законопроект №8487? - Ред.

Видео дня

Законопроект Южанiноi прохiдний. Але ось пропозицiя- мрiя! До 1999 року існувала єдина ставка. Я би скасував ПДВ, мито і акциз. І зробив би, наприклад, ставку - 1 євро за кубічний см.

Хочеш кататися на авто з трьохлітровим двигуном? Сплати 3 тис. євро. Якщо хочеш їздити на шестилітровому Cadillac Escalade - будь ласка, плати шість тисяч євро. Згоден кататися на об’ємі в тисячу або взагалі скромно - в 700 см3 (Smart) - заплати 700 євро. Хіба це велика сума?

Євробляхобізнесмени для завезення одної бляхи беруть з людей від 1 тис. до 1 тис. 500 євро.

Людина звичайно заплатить ці 700 євро в бюджет за автівку, а не 1000 евро посереднику. Це справедливо для нормальних людей, які їздять. І головне - не буде заниження митної вартості, тому що на сьогодні схемники митникам дають хабарі, щоб знизити митну вартість і сплатити 20% ПДВ і 10% мита не від вартості автомобіля, наприклад, у 5 тис. доларів, а пишуть вартість - 300 доларів. І якщо дати хабар митнику і зробити вартість автомобіля 300 доларів, то ці 10% мита - 30 доларів - смішні.

Потрібно зменшувати вартiсть розмитнення і забрати корупційну складову. Але це для всіх українців і для іноземних автомобілів, які зняті з реєстрації. Не може Україна розмитнювати автомобілі на чужій реєстрації. Це для знятих з реєстрації автомобілів, а не для автомобілів на європейській реєстрації.

Нардеп Оксана Продан розповіла про законопроект, згідно з яким "усі люди, які сьогодні користуються автомобілями на тимчасових європейських номерах, повинні з'явитися у МВС, взяти на себе відповідальність за безпеку цього автомобіля, заплатити до 500 євро ... взяти український номер і їздити". - Ред.

Якщо питання по тимчасовому ввезенню, то вона повторила діючу норму закону. По діючому законодавству, по постанові 1388 будь-який автомобіль, який ввiз в Україну, не лише українець- нерезидент, а й іноземець, має з’явитись в МРЕО (нинi СЦ МВС), отримати там українські номери і їздити на термін, на який йому дозволяють їздити до 1 року. Це діюча норма закону.

Якщо ті, хто завозив автомобіль, не з’явились протягом 10 днів, поліція зобов’язана ці автомобілі кидати на штрафмайданчик (стаття 121 КоАП "примусове вилучення авто). Чому цього не робиться, не знаю.

Пані Оксана Продан сказала 100% правду. Це правила дорожнього руху розділ 26 (міжнародний рух) п. 2. Ви спитайте, чому вона повторює розділ 26 правил дорожнього руху і навіщо робити законопроект, якщо ця норма закону вже існує. Прочитайте цей розділ правил дорожнього руху, а також постанову правил державної реєстрації транспортних засобів, постанову Кабінету міністрів і п.7 постанови 1388. Це все там є.

Читайте: В чому різниця між офшорами та євробляхами, або Кого "давить жаба"

Будь-яка особа, що ввезла автомобіль на іноземній реєстрації, хоч іноземець, хоч турист, за виключенням тих, хто приїжджає на відпочинок чи лікування, якщо є відповідна довідка, зобов’язані звернутись в МРЕО, здати іноземні номери на період, на який їм дозволили в’їзд, отримати українські номери і застрахувати цей автомобіль.

Щодо законопроекту №8487, прийнятому за основу у липні

Я сказав мою пропозицію, що я зробив би ще краще. Мені, як імпортеру цей законопроект про зниження не подобається, а як громадянину - я розумію, що цей законопроект, прийнятий в липні пані Южаніною, хороший для українців, бо він зменшує вартість розмитнення на суттєву суму.

Щодо власної ініціативи

Я не президент, я не Кабінет міністрів і не народний депутат, я не маю права законодавчої ініціативи. Я подавав такий законопроект, як пропозицiю, на розгляд, просив підтримати - скасувати мито взагалі. На жаль, це підтримано не було. Сказали, що у нас в Угоді з ЄС зазначений 10-тирічний перехідний період і змінювати цю Угоду ніхто не збирається. І дуже погано. Я вважаю, що її можна змінити.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...