УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Ворога це налякає: морпіхи пересядуть на найшвидкісніший катер

Ворога це налякає: морпіхи пересядуть на найшвидкісніший катер

Українського флоту трохи побільшало. Це "Кентавр". Наш. Новий. Десантний катер. Made in Ukraine. Такі відтепер робитиме "Кузня на Рибальському". Сьогодні його спустили на воду.

Видео дня

Схожі катери є в багатьох ВМС планети. Їх називають "таксі для морпіхів". Ось невеличкий перелік: СВ-90 (Швеція), "Раптор" 03160 (Росія), RMC (Індонезія); МК-1, МК-2, МК-3 (Філіппіни), Mausun M18 (Таїланд). Нас, звісно, цікавить російський "Раптор". Як найближчий аналог. І як зброя ворога. Так от, з квітня нинішнього року "Раптори" є на Азовському морі. Яке, кажучи мовою вулиці, у нас віджимають. Катер проекту 03160 найшвидкісніший засіб доставки десантників, який є в противника. Швидкість 50 вузлів. В українського "Кентавра" на десять вузлів менше.

Але інші можливості, заявляє виробник, в нашого катера краще: 36 десантників на борті проти 20 у росіян, дальність плавання більше на 200 миль. Ну, й "таксі для морпіхів" може п'ять діб поспіль не заходити у порт - хоча, я думаю, 36 мужиків від цієї перспективи не в захваті.

Читайте: Про экстрадицию бойца добровольческого батальона

І зброя. Крім кулеметів та гранатометів виробник обіцяє встановити систему залпового вогню. Типу "Град". Чесно кажучи, не знаю, чи влучно вона стрілятиме з води, але противника точно налякає. Бажано, так щоби він надовго втратив дар мови.

Кажете, один такий катер погоди не зробить? Згоден. Він був потрібен "на вчора". Але добре, що з'явився хоча б сьогодні. Бо кожна нова одиниця нашого флоту це сигнал господарям "Рапторів" та іншого плавучого знаряддя вбивць: мовою вулиці з нашими моряками говорити не вийде.

Ворога це налякає: морпіхи пересядуть на найшвидкісніший катер
disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...