![Андрій Цаплієнко](https://i.obozrevatel.com/person/2017/3/17/410984.jpg?size=100x100)
Блог | Ворога це налякає: морпіхи пересядуть на найшвидкісніший катер
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
![Ворога це налякає: морпіхи пересядуть на найшвидкісніший катер](https://i.obozrevatel.com/2018/9/15/morpih.jpg?size=1944x924)
Українського флоту трохи побільшало. Це "Кентавр". Наш. Новий. Десантний катер. Made in Ukraine. Такі відтепер робитиме "Кузня на Рибальському". Сьогодні його спустили на воду.
Схожі катери є в багатьох ВМС планети. Їх називають "таксі для морпіхів". Ось невеличкий перелік: СВ-90 (Швеція), "Раптор" 03160 (Росія), RMC (Індонезія); МК-1, МК-2, МК-3 (Філіппіни), Mausun M18 (Таїланд). Нас, звісно, цікавить російський "Раптор". Як найближчий аналог. І як зброя ворога. Так от, з квітня нинішнього року "Раптори" є на Азовському морі. Яке, кажучи мовою вулиці, у нас віджимають. Катер проекту 03160 найшвидкісніший засіб доставки десантників, який є в противника. Швидкість 50 вузлів. В українського "Кентавра" на десять вузлів менше.
Але інші можливості, заявляє виробник, в нашого катера краще: 36 десантників на борті проти 20 у росіян, дальність плавання більше на 200 миль. Ну, й "таксі для морпіхів" може п'ять діб поспіль не заходити у порт - хоча, я думаю, 36 мужиків від цієї перспективи не в захваті.
Читайте: Про экстрадицию бойца добровольческого батальона
І зброя. Крім кулеметів та гранатометів виробник обіцяє встановити систему залпового вогню. Типу "Град". Чесно кажучи, не знаю, чи влучно вона стрілятиме з води, але противника точно налякає. Бажано, так щоби він надовго втратив дар мови.
Кажете, один такий катер погоди не зробить? Згоден. Він був потрібен "на вчора". Але добре, що з'явився хоча б сьогодні. Бо кожна нова одиниця нашого флоту це сигнал господарям "Рапторів" та іншого плавучого знаряддя вбивць: мовою вулиці з нашими моряками говорити не вийде.