В Росії готові йти шляхом деескалації на Донбасі

24,3 т.
В Росії готові йти шляхом деескалації на Донбасі

Штанмаєр приїхав на зустріч із Путіним для того, щоб зазначивши і ще раз наголосивши наявні суперечності у двосторонніх відносинах між Берліном і Москвою, спробувати визначити основні напрями, працюючи спільно над якими можна ці відносини починати вирівнювати. Там немає на зараз прямолінійного, чіткого, цілеспрямованого устремління покращувати (відносини – Ред.), бо для цього поки що немає об’єктивних обставин, з боку Німеччини насамперед.

Видео дня

Чому зустріч відбулась у Кремлі? Тому що Кремль – це офіційне місцеперебування президента Росії, а Штанмаєр тепер президент Німеччини, відповідно його слід там приймати. Недавно президент Хорватії в Сочі літала, бо Путін був там, це пояснювалось логістикою державних візитів, а у хорватки був робочий візит.

Між Німеччиною і Росією зараз є настрій на те, щоб виходити з того дна, з того глухого кута, де ці відносини опинилися за останні 3-4 роки. Але такого прямого повороту не буде і просто не може бути. Бо німці всі свої позитивні налаштування на діалог з Росією обумовлюють кількома умовами. І серед цих умов –пом’якшення Росії зокрема в українському питанні. Але не можна заперечувати, що в Німеччині є потужне економічне лобі, яке налаштоване на поступове поліпшення відносин з Росією, насамперед торгівельно-економічних. Є солідна частина державно-політичної еліти, яка теж на це налаштована і Штанмаєр якраз представник цієї частини німецької еліти. Але він президент – в Німеччині президент має представницькі функції. Реальної влади, до якої в Росії звикли, ми звикли, німецькі президенти не мають.

У канцлера Німеччини щодо цього дещо інша позиція. Хоча вона теж, якщо брати за останні 3-4 місяці, теж налаштована на те, щоб з Росією починати діалог. Але початок діалогу не означає, що одразу все вирівняється, забудеться те, що було останні 3-4 роки. Але діалог, я думаю, німці з росіянами будуть розпочинати, і відповідно це потягне за собою певні практичні кроки, зокрема і поступову відмову Європи від принаймні частини антиросійських економічних санкцій.

Чи налаштований Путін на те, щоб знизити активність на Донбасі?

Я думаю, що так. У Росії позиція сформована, вона не один раз озвучувалась і паном Путіним, і іншими людьми – офіційними і неофіційними. Ця позиція доведена і до німців, вони знають її. Але наскільки я розумію ситуацію, то зараз в Росії готові далі просуватись шляхом деескалації на Донбасі, активізації процесу мирного врегулювання. Але там є ціла низка супутніх, контекстуальних обставин. Одна з них - Росія вважає, що перший крок має робити Київ. А Київ вважає, що перший крок має робити Москва. Німці в цьому випадку формально на нашому боці, але реально вони – це моє враження, мої відчуття і спостереження – будуть чекати перший крок від нас.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...