УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Розрахунки Кремля: чому Волкер і Сурков зустрічаються у Белграді?

Розрахунки Кремля: чому Волкер і Сурков зустрічаються у Белграді?

7 жовтня спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер і радник президента Росії Владислав Сурков зустрінуться у Белграді, столиці Сербії. Це буде їхня друга зустріч, на якій, як заявив речник адміністрації президента РФ Дмитро Пєсков, сторони "звірять годинники" щодо врегулювання конфлікту на сході України.

Немає сумніву, що на порядок денний зустрічі будуть винесені питання дотримання режиму припинення вогню, виконання, чи радше невиконання РФ Мінських домовленостей, можливості врегулювання конфлікту і, звичайно, перспективи миротворчої операції.

Оскільки і в Представництві США при ООН, і безпосередньо Курт Волкер вже заявляли про неприпустимість російського бачення миротворчої операції в зоні конфлікту на сході України, то очікувано спецпредставник США повідомить раднику Путіна про вірогідний провал російського проекту резолюції з цього питання в РБ ООН. Між тим, він здійснить спробу пошуку варіанту, який би могла підтримати Росія, та спробує прояснити комплексне бачення Кремлем цього питання. Без сумніву, умова Путіна – домовлятись про миротворчу операцію ООН з так званими "ДНР" і "ЛНР", не буде сприйматись, оскільки все очевиднішим для світової спільноти стає факт того, що стороною конфлікту є Росія. А у випадку визнання ОРДЛО на нормативно-правовому рівні України тимчасово окупованими Росією територіями, кремлівський міф про "громадянську війну" ще більше перетвориться на казку для російського електорату.

Читайте: Економічна легалізація "Л/ДНР": як цьому завадити

Останнє теж стане предметом консультацій між Волкером і Сурковим, адже в Росії вже звучить негативна реакція на цей законопроект. І це зрозуміло, Кремль же на весь світ заявляє про свою "миролюбну політику", а тут його офіційно називають окупантом.

Белград як місце зустрічі обраний невипадково. Слід нагадати, що перша зустріч Волкер – Сурков відбулась у Мінську. Де ж іще? Сурков же під санкціями і має обмежене коло країн для відвідування, а Волкер, схоже, не бажає приїздити на територію країни-окупанта.

Так от, Сербія, яка є офіційним кандидатом на вступ до Європейського Союзу і, подібно до інших країн-кандидатів, мала б приєднуватись до зовнішньополітичних заяв та рішень ЄС, категорично відмовляється, на відміну від тої ж, наприклад, Чорногорії, підтримувати європейські санкції проти Росії. В такий спосіб, за заявами сербських лідерів, Белград дотримується нейтралітету та збалансованої зовнішньої політики. Тому творець російської гібридної агресії проти України Владислав Сурков має можливість приїхати у Белград, де і провести переговори з Волкером.

Сербська столиця є досить комфортним для російського представника місцем проведення переговорів. Офіційний Белград намагається підтримувати дружні, і навіть стратегічно партнерські, стосунки з Москвою, активно розвиває і поглиблює військове співробітництво. І щоб це співробітництво не затухало, а Сербія, не дай Бог, не відійшла від свого нейтрального курсу, Росія цього тижня поставила сербській армії обіцяні ще минулого року шість бойових літаків – винищувачів Міг-29, які були у використанні та після модернізації поступають на озброєння сербських повітряних сил.

Читайте: Підпал машини за відмову вчити російську мову

Після довгого очікування, адже угода про постачання була підписана у грудні 2016 року, літаки прибули до Сербії якраз цього тижня – по два літаки у понеділок, вівторок і середу, хоча початково їх очікували ще до 1 березня. Тут не співпадіння, а швидше розрахунок Кремля, адже вже у суботу до Сербії прибуде Сурков. Цього ж дня відбудеться телефонна розмова сербського президента Вучіча із Володимиром Путіним. Про це 5 жовтня повідомив особисто Вучіч і наголосив, що під час розмови буде обговорювати військово-технічне співробітництво Сербії з Росією та доведення кількості винищувачів Міг-29 у сербській армії до десяти, частково за рахунок ремонту і модернізації російськими спеціалістами наявних у Сербії літаків такого класу. А 20 жовтня, на День звільнення Белграда, міністр оборони Росії Сергій Шойгу, спільно з сербським керівництвом споглядатиме, як тепер уже сербські винищувачі російського виробництва освоюють небо над столицею Сербії.

І, начебто, нічого поганого немає в тому, що Сербія за рахунок допомоги з Росії зміцнює свою обороноздатність і надає майданчик для переговорів між Волкером і Сурковим, та от тільки такі можливості Кремль використовує для "прив’язування" до себе офіційного Белграда, щоб він, рухаючись шляхом до набуття членства у Європейському Союзі, випадково не випав з орбіти російського впливу.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...