Росія ще й виправдовувалася

Росія ще й виправдовувалася

Бажання результату шукає варіанти, а небажання апелює до перешкод та лишається на рівні "глибокого занепокоєння". І ось чудовий приклад.

Росія та Китай кілька разів ветували рішення Ради Безпеки ООН по Сирії. До всього вони заблокували передання "сирійського досьє" до Міжнародного кримінального суду. Попри те, що країна давно перетворилася на суцільну камеру тортур для мільйонів цивільного населення.

Росія виправдовувалася, що це створює можливість для "зовнішнього силового втручання". Що особливо дивно чути від країни, бійці ЧВК "Вагнер" якої були знищені у Сирії під час останньої атаки.

Видео дня

І тоді Ліхтеншейн створив коаліцію держав, яка обійшла паралізовану Раду Безпеки та вкінці 2016 року в Генеральній Асамблеї 150 голосів проти 15 проголосувала за створення механізму по збору свідчень про масові порушення прав людини в Сирії. Це перший крок для створення Сирійського трибуналу, яку б форму міжнародне правосуддя не прийняло у майбутньому.

У Стенфорд приїздила керівниця цього механізму Катрін Марчі-Уэль. Розказувала про те, як вони збирають докази міжнародних злочинів у відсутність реального доступу на територію Сирії. І як вони готують їх для майбутніх індивідуальних кримінальних переслідувань як на національному, так і на міжнародному рівні. Наприклад, такі справи вже розглядуються у Німеччині та Швеції, як я розумію, за принципом універсальної юрисдикції.

Зрозуміло чому Росія офіційно не визнає такий механізм та відмовляє йому у юридичній спроможності. Це свого роду прецедент. І хто зна, може наші зусилля по виробленню концепту міжнародного гібридного трибуналу в Україні теж матимуть неочікуване продовження.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...