УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | Путин - "шиит"... ИГИЛ обещает конкретно взяться за РФ и бункерного…

Путин - 'шиит'... ИГИЛ обещает конкретно взяться за РФ и бункерного…

Российские власти круто ошиблись в определении калибра своих политических врагов: кремль традиционно видит угрозу в либералах, в то время как всколыхнуть современную московию способны только исламисты. С их подачи возникли I и II чеченские войны, гремели по РФ громкие теракты. И именно адепты "Исламского государства" дали в подмосковном "Крокус Сити" под дых бункерном.

Далее текст на языке оригинала.

Кремлівський фюрер, – якщо досі не став шиїтом, то напевно вже завербований ними. Адже він по самі вуха вліз у міжнародні мусульманські чвари на боці одного з угрупувань.

Іран – головний партнер РФ у творенні близькосхідної кризи, зокрема — війни в Ізраїлі. Іранці — у переважній більшості своїй — шиїти, й інколи важко розібратися, кого вони ненавидять більше: американців чи мусульман-сунітів.

Москва та Тегеран спільно прикривають геополітичну дупу сирійського диктатора Асада: зокрема, РФ 2015-го ввела війська для зачистки наслідків т.зв. "арабської весни", повністю змінивши хід громадянської війни.

Нагадаю, що війна в Сирії розпочалася 2011-го з протестів проти диктатури Асада, чим скористався ІДІЛ, захопивши близько третини сирійської території та 40% Іраку. Тоді Асад покликав на допомогу російську армію, бойовиків з Хезболли та Ірану, й "ісламські державники" були практично знищені. На весь світ відома трагедія двомільйонного міста Алеппо, яке проасадівська коаліція взяла в облогу і знищувала авіабомбами, хімічною зброєю та голодом.

Тут саме час додати у розповідь інгредієнт, який дуже характеризує кремль: безпринципність. Воюючи з ІДІЛ, москва водночас торгувала з ним нафтою. Нічого особистого, тільки бізнес.

"Останніх два роки ІДІЛ була зосереджена на Росії, часто критикуючи Путіна у своїй пропаганді, і вважаючи Росію співучасником діяльності, яка регулярно пригнічує мусульман", — кажуть аналітики.

Бойовики "Ісламської держави" — суніти. До речі, як і окупована Ічкерія (Чечня): солідарність з поневоленим кавказьким народом – це ще один динар в скарбничку ненависті до кремля та його симпатиків.

Відповідальність за розстріли взяла на себе підгрупа "Ісламської держави", що називає себе ІДІЛ-К. "К" — це перша літери від "Хорасан" (Khorasan), стара назвою регіону, який включав частини Ірану, Туркменістану, та Афганістану. Фактично, ІДІЛ-К прагне контролювати добрий шмат Азії, від Казахстану на півночі до Мальдів на півдні; від Східного Ірану на заході до Західного Китаю на сході, підтягнувши нові регіони, як от Таджикистан. Це до слова про їх амбіції. До речі, в минулому ІДІЛ приписував собі атаки, до котрих не мав жодного стосунку. Але цього разу їх "слід" підтверджений американською розвідкою.

Це вже не перший теракт ІДІЛ проти РФ: у вересні 2022 року бойовики ІДІЛ-К вже давали про себе знати, здійснивши теракт у російському посольстві в Кабулі. Але напад на "Крокус Сіті" виявився набагато кривавішим і значущішим за своїми масштабами. Цьому є свої пояснення: бойовики прагнуть у такий спосіб збільшити значущість, значить, – підтримку та силу.

ІДІЛ-К може продовжити свої атаки по світу, щоб досягти мети – "перетворитися на терористичну організацію з глобальним впливом". Особливо комфортно це вдаватиметься на території московії, спецслужби якої тратять здоровезні кошти на переслідування політичних ворогів режиму, тоді як безпека громадян витіснена з-поміж пріоритетів правоохоронців.

Тим часом, в мережі розходиться інфо: ІДІЛ анонсував нові теракти в РФ і пригрозив особисто фюреру.

ПРОТЕ: ІДІЛ не можна вважати "хорошими хлопцями" тільки тому, що вони вважають кремль своїм ворогом. Хоча бойовики "Ісламської держави" здатні повернути РФ в часи тотального переляку, коли терористи наввипередки з ФСБ змагалися, хто першим влаштує диверсію проти росіян.