"Отруйна" Росія: як британці протистоятимуть Кремлю

17,3 т.
'Отруйна' Росія: як британці протистоятимуть Кремлю

Великобританія офіційно звинуватила Росію у смерті Дон Стерджесс від "Новачка". У ці дні також відбулись зміни в уряді - МЗС Британії очолив Джеремі Хант, який прийшов на зміну Борису Джонсону. Як на цьому фоні розвиватиметься конфлікт між країнами через отруєння? – Ред.

Видео дня

Новий очільник дипломатії не буде діяти інакше, ніж його попередник у цьому питанні, оскільки це є позиція уряду. З самого початку, коли було застосовано "Новачок" для того, щоб отруїти Сергія Скрипаля та його доньку, буквально через дуже короткий проміжок часу Тереза Мей виставила ультиматум Росії – визнати, що це зробила РФ. Питання було лише в тому, чи це була спроба навмисного вбивства чи це була халатність, яка призвела до того, що ця отруйна речовина потрапила до чужих рук.

І власне факт смерті жінки від нового отруєння, схоже, пов’язаний з попереднім отруєнням Скрипалів. Зараз ми знаємо, що це був дійсно "Новачок" - про це сказала британська влада. Єдине, що вона не знає, чи та сама речовина була задіяна, як по відношенню до Скрипалів. Відповідь на це питання потребує певного часу. Але навіть якщо це навіть і не пов’язані речовини, то у будь-якому випадку Росія є єдиною країною, яка виробляла і відповідно може застосовувати таку речовину.

Гірші відносини між країнами, в принципі, бути не можуть, оскільки фактично всі контакти згорнуті, британці вислали російських дипломатів. Лондон фактично є одним з антиросійських центрів в західному світі. І звичайно, що на покращення точно не слід сподіватися.

Чи будуть якісь певні кроки? Звичайно, вони будуть. Британці мають законодавство, яке дозволяє заморожувати або конфісковувати активи, зокрема, й російських олігархів, наближених до Путіна. Дотепер Лондон не використовував цього інструменту. Я думаю, що це той напрям, який буде використано.

Другий крок - це більш активна роль Британії в НАТО, щоб посилювати оборонне стримування цього Альянсу проти Росії, а також підтримку партнерських країн. Тут Україна може бути реципієнтом такої допомоги або підтримки.

Щодо зовнішньої політики. Борис Джонсон пішов зі своєї посади з огляду на фактичний розкол в кабінеті щодо питання, наскільки жорстким має бути Brexit, наскільки Британія має залишити в своєму правовому полі ті елементи, які були прийняті або які діють в Європейському Союзі. Це точно аж ніяк не пов’язано з Російською Федерацією.

А щодо Росії як такої він був не дуже м’яким у своїх висловлюваннях. Я не думаю, що прийдешній міністр буде більш м’яким по відношенню до РФ. Не зміниться нічого, оскільки у нинішнього кабінету є чітка позиція і розуміння, що таке Росія. Особливих змін не буде.

Великобританія не може тиснути на ЄС. Це ЄС тисне на Сполучене Королівство, оскільки вони в процесі розлучення. І власне політична криза, яка виникла, показує слабкість цього уряду всередині, звичайно у нього немає єдиної позиції по відношенню до ЄС. Власне, вони абсолютно не можуть тиснути на Брюссель, оскільки вони знаходяться в більш слабкій позиції.

А в рамках НАТО – так, може. Великобританія - країна доволі потужна у військовому плані і відповідно може задіяти механізми, які їй доступні для того, щоб тиснути на Росію для більш жорсткої позиції.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...