На що розраховував Кремль у Сирії

На що розраховував Кремль у Сирії

На питання чи вигідно Росії брати участь у війні в Сирії можна буде дати відповідь по результатам цієї війни. Вона там далеко не закінчилась і переможці ще не визначились. Хоча так, сторона, за яку воюють зараз російські війська, виглядає як переможець - Асад і коаліція росіян і іранців.

Росія ввійшла в сирійський конфлікт для того, щоби вийти з міжнародної ізоляції, підвищити свої можливості впливу в регіоні Близького сходу. Заявити себе як про ключового гравця в Сирії, яка важлива зокрема для Європи як джерело біженців. Таким чином Сирія стала внутрішньоєвропейською проблемою.

Крім того, в Сирії на той момент значні території були зайняті Ісламською державою. Відповідно Кремль розраховував своєю участю зробити себе партнером західних країн – європейських країн і Сполучених Штатів, без якого неможливо вирішити ті питання, які є життєвонеобхідними або небезпечними для країн Заходу.

Що буде далі? Зараз новий етап в Сирії. Ми бачимо, що Ізраїль і Туреччина тривалий час уникали прямої участі у сирійському конфлікті.

Після того, як у зовнішніх гравців, які де-факто встановлюють свої зони в цій країні, закінчився легітимний ворог, тобто Ісламська держава, ми наблизилися до моменту, коли значно більше ймовірним стає зіткнення Тегерану, Москви і Анкари за розподіл цих зон. За те, як фактично будуть проходити кордони всередині Сирії.

Ця війна звичайно є елементом ширшого протистояння блоку, в який зараз входить Тегеран, Москва, Асад із західними країнами. Але Сполучені Штати мають настільки вирішальну перевагу над усіма іншими, що війна у Сирії ніяк у Третю світову не може перерости, що і було продемонстровано під час знищення російських військ, які під виглядом приватної військової компанії Вагнера намагалися відвоювати газовий завод Коноко під Дейр-ез-Зор.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

СирияКонфликт в Сирии