Чому американці не святкують Новий рік

Чому американці не святкують Новий рік

Цього року у Вашингтоні на Новий рік – сильний мороз і припорошило снігом, але особливого відчуття свята, що наближається, як щороку у Києві, немає. Немає якоїсь казкової атмосфери, очікування, що от-от станеться якесь маленьке диво.

"Ночі з 31-го на 1-ше" американці, здається, майже не надають особливого значення. Тут ніхто не підбиває підсумки року і, як помітила Tatiana Vorozhko, ніхто не каже, що як зустрінеш рік, так його й проведеш.

Американці не вдягаються у кольори прийдешнього року за китайським календарем, та й взагалі не цікавляться, яка тварина буде символом року і що вона принесе. Ніхто не нарізає 31-го тазики салатів, не викладає закуски у формі ялинки, а всі подарунки роздаровані ще 25 грудня.

Видео дня

І взагалі, Новий рік тут – цілковита протилежність до Різдва, затишного родинного свята. Американці і європейці завжди дивуються, чому у Східній Європі Новий рік – важливіше свято, ніж Різдво. Думаю, зокрема тому, що за радянських часів християнське свято хотіли замінити гучними гуляннями світського Нового року.

Новий рік американці, принаймні молодь, часто зустрічають із друзями у ресторані. Або їдуть у подорож. Одні мої друзі зараз у Греції, сусіди – в Атланті.

Колеги помітили цікаву тенденцію: чимало людей викидають свої ялинки вже наступного дня після Різдва, 25 грудня. Думаю, саме тому, що їдуть з дому на Новий рік, і щоб за цей час дерево не обсипалось. Ялинкові ринки тут теж закриваються після Різдва, й деревця, що лишились, можна забрати безкоштовно (так-так, не дякуйте).

Але у США є принаймні одне місце, де атмосфера на Новий рік дуже урочиста – Таймс Сквер. Однак цього року за безкоштовне шоу відомих артистів і споглядання легендарної кришталевої кулі доведеться заплатити не лише штовханням у натовпі і чергами до туалетів. Опівночі синоптики обіцяють тріскучі -11 за Цельсієм, а із вологим повітрям Нью-Йорка відчуватимуться усі -18. Мільйон американців і туристів вважають, що воно того варте. Ось справжні фанати Нового року. Мені – слабо, а вам?

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.