Блог | Чи відступить Росія з Донбасу

Чи відступить Росія з Донбасу

Кремлю і взагалі його політиці вірити не можна. Будь-які розмови, що зараз точаться, що Росія може піти на поступки по Донбасу - це тільки розмови і не більше. Вона (Росія) може бути примушена щось зробити під впливом непереборних обставин, але це будуть тільки тактичні кроки в короткостроковій перспективі.

Видео дня

Тому абсолютно безпідставно сподіватись на те, що далі розмов (Рекса Тіллерсона і Сергія Лаврова – Ред.) зараз щось піде. Це тільки так званий дипломатичний обмін думками або, точніше, фразами.

На сьогоднішній день ситуація складається так, що у Кремля ще достатньо сил та засобів, щоб стримувати ситуацію на такому рівні, яка зараз склалася на Донбасі.

На жаль, у найближчому майбутньому, у наступні півроку, я б взагалі не сподівався на серйозну зміну обстановки на Донбасі, оскільки підстав для цього просто немає.

Ви розумієте – будь-який рух, направлений на виведення російських військ з Донбасу у найближчій перспективі неможливий з огляду на передвиборчу кампанію в Росії. Ми з вами знаємо, який буде результат, проте Кремлю треба показати російському суспільству, що при владі залишається «серйозний лідер», який буде «наголошувати» на те, що він керує країною міцно і не дозволяє ніяких відступів.

Будь-який крок назад у ситуації з Донбасом на сьогоднішній момент для Кремля буде означати дуже серйозні політичні, економічні й іміджеві втрати.

Чи зможуть там піти на ці втрати сьогодні? Логіка подій говорить, що вони не зможуть собі дозволити піти на це!

Чи можуть вони перейти в наступ? Це так само неможливо у найближчій перспективі, оскільки баланс сил, який склався сьогодні на Сході України, такий, що не дозволяє розглядати навіть питання проведення якоїсь серйозної наступальної операції з боку окупантів. Українські силові структури надійно контролюють ситуацію на лінії зіткнення.

Тому ситуація на Донбасі буде залишатися стабільно важкою - ситуація позиційної війни і обміну окремими ударами.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...