Росія нагнітає ворожнечу

Владимир Путин, Дональд Трамп

(Путін заявив, що з Росії мають поїхати 755 диппредставників США – Ред.)

Насправді ця подія може розглядатися в загальному контексті несправджених сподівань з боку Росії на те, що нова адміністрація США буде більш поблажливо відноситись до політики Росії на міжнародній арені, ніж адміністрація Обами. Такі розрахунки були, і вони не справдились.

Більше того адміністрація США пішла на розширення санкцій і на достатньо жорстку політику протидії російській експансії в світі. Тому саме цей крок треба розглядати не як відповідь на висилку російських спецслужбістів, які працювали під дипломатичним прикриттям, адже це вислання зараз використовується як привід. Очевидно, що така відповідь на висилку невеликої групи дипломатів є абсолютно непропорційною.

Видео дня

Тому важливо розглядати це саме в контексті загального підвищення градусу протистояння між США та Росією на міжнародній арені.

В принципі, висилка такої кількості дипломатів взагалі є безпрецедентною для світової дипломатичної практики, а не тільки для відносин між Росією і США, чи Радянським Союзом і США. Тому очевидно, що так воно і буде оцінюватись - як безпрецедентний крок нагнітання ворожнечі.

Які будуть зворотні дії з боку США, побачимо. Але очевидно, що вони також не обмежуватимуться тільки якимись дзеркальними діями стосовно російських дипломатів.

Це - дипломатична війна.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...