Українські баскетболісти здобули дві медалі на чемпіонаті світу з баскетболу 3v3 серед студентських команд

1,8 т.

В катарському місті Доха завершився чемпіонат світу з баскетболу 3v3 серед закладів вищої освіти. У чоловічій та жіночій сітці виступили по 12 команд, які стали найкращими на чемпіонатах своїх континентів.

Україну представляли команди Сумського державного університету (чоловіки) і Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (жінки). Обидві команди практично синхронно пройшли дистанцію: впевнено виграли свої підгрупи, перемогли у чвертьфіналах, але поступилися у півфінальних зустрічах.

У матчі за бронзу українки – Анжеліка Ляшко, Дарʼя Кононученко, Анастасія Ковтун і Богдана Лапхан – здолали Університет Пітешті (Румунія) – 17:10.

Хлопці – Іван Філоненко, Родіон Кузьмін, Максим Михайлов та Ілля Кошеватський – свою медаль вибороли у напруженому протистоянні з Університетом Пауліста (Бразилія) – 20:18.

"Медалі чемпіонату світу – це насправді дуже потужне досягнення! Втім, це не несподіванка, адже в баскетболі 3 на 3 українські студенти вже не перший рік демонструють високі результати. Прогресу сприяє висока конкуренція на загальноукраїнському рівні. Участь в Універсіаді України, попри війну і важку ситуацію в країні, бере все більше команд, причому не тільки з профільних фізкультурно-спортивних вузів" – заявив голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко.

Він зазначив, що цього результату не вдалося б досягнути без Збройних сил України, "завдяки яким цей виступ взагалі став можливим".

Зі свого боку декан факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ярослав Яців також подякував українським воїнам за "можливість представляти державу на таких важливих спортивних заходах і демонструвати, що ми – сильна нація".

Він також вислови вдячність за допомогу FISU, комітету фізичної культури і спорту МОН України, ректору університету імені Стефаника Ігорю Цепенді "за підготовку і підтримку команди" та Федерації баскетболу України, яка сприяла підготовці гравців.

Він зізнався, що його переповнюють емоції та зазначив, що проведений турнір був, напевно, найкращим, "на якому нам доводилося бувати".

Результатом, звісно ж, ми задоволені! Але дівчата і тренер трішки картають себе за півфінальний поєдинок, у якому не змогли переграти мексиканок", – сказав Яців.

Він також похвалив хлопчачу команду за те, що "вони продемонстрували характер і здобули свої заслужені нагороди".