Збірна України драматично програла в історичному матчі на ЧЄ з волейболу-2019

66,0 т.

Збірна України з волейболу зазнала поразки від Сербії в 1/8 фіналу чемпіонату Європи з волейболу, який з 12 по 29 вересня проходить у Франції, Словенії, Бельгії та Нідерландах.

Зустріч в Антверпені завершилася на тайбрейку з рахунком 3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 19:25, 15:9).

Збірна України з волейболу

Відзначимо, що Україна вперше в історії дійшла до цієї стадії турніру.

Наші співвітчизники впевнено розпочали зустріч, легко повівши в рахунку 6:4, і чинячи опір титулованим сербам.

Українці ризикували, використовуючи силові подачі і кілька ударів пішло в аут. Сербські волейболісти намагалися атакувати першим номером, і змогли вперше вийти вперед при рахунок 13:12. За рахунку 20:18 "синьо-жовті" виграли ключовий розіграш, змусивши опонентів взяти тайм-аут. Це їм допомогло слабо і найпотужніші подачі Олега Плотницького залишили перший сет за Україною - 1:0.

Шоковані бронзові призери чемпіонату Європи в другій партії лише програючи 1:5 змогли прийти в себе. Виграючи 9:5 підопічні Угіса Крастіньша допустили поспіль 3 помилки в атаці, дозволивши супернику до мінімуму скоротити рахунок. Надалі українські гравці лідирували 21:17, але Атанасіевіч убивчими ударами вивів сербів вперед 22:21. Україна посипалася і драматично втратила перемогу - 1:1.

У третій партії у наших гравців пішли невимушені помилки. Сербські гравці потужно працювали на блоці, набираючи очки після ударів наших спортсменів. По ходу партії України "горіла" 9:14, змогла зрівняти рахунок 17:17, але більшого добитися не змогла - 25:22 і 1: 2.

У четвертому сеті Україна повністю розслабилася, стала менше допускати помилок, чистіше виконувати удари і по ходу лідирувала +5. Сербські волейболісти раз по раз били в аут, їх наставник брав таймаути, але в підсумку все одно пограли - 2:2.

Все вирішилося на тай-брейку, де досвід другої за рангом команди Європи дався взнаки.

Читайте: Українки пробилися на чемпіонат Європи-2019 з волейболу

Як повідомляв OBOZREVATEL, чоловіча збірна України з волейболу вперше в історії вийшла в плей-офф чемпіонату Європи. Попереднім вищим досягненням національної команди були виходи в втішний турнір в 1993-му (6-е підсумкове місце) і 1997-м (7-е) з третього місця.