Українець завоював медаль чемпіонату світу зі спортивної гімнастики

8,9 т.

Збірна України зі спортивної гімнастики здобула першу медаль чемпіонату світу, який триває в японському Кітакюсю. У п'ятницю, 22 жовтня, 18-річний Ілля Ковтун став третім в абсолютній першості.

Уродженець Черкас в кваліфікації показав п'яту суму балів, але в фіналі виступив краще і піднявся на третю сходинку п'єдесталу. Після вправ на шести снарядах Ковтун отримав 84,899 бала. Більше українця набрали тільки китаєць Чжан Бохен (87,981) і японець Даісі Хасімото (87,964), яких розділили лише 0,017 очка!

Ілля Ковтун з медаллю ЧС-2021.

Іллі вдалося відірватися від американця корейського походження Юла Молдаеура, котрий виявився четвертим з сумою 84,365. Нагадаємо, в програму багатоборства входять виступи на коні, кільцях, брусах, перекладині, вільні вправи і опорний стрибок. Найкраще Ковтун себе проявив на коні і перекладині, де показав третій результат.

Це друга медаль в історії України в індивідуальному багатоборстві на чемпіонатах світу. Раніше подібним відзначався лише олімпійський чемпіон Ріо-2016 Олег Верняєв. Два роки тому в Штутгарті він також став третім.

На ЧС-2021 у Кітакюсю український талант пробився також до фіналу вправ на перекладині.

Як повідомляв OBOZREVATEL, український плавець Романчук не їде на ЧЄ в Росію.