Перша в історії: Україна завоювала 12-ту медаль на Олімпіаді в Токіо

79,4 т.
Людмила Люзан

Українська каноістка Людмила Лузан завоювала бронзову медаль в одиночному запливі на 200 метрів з результатом 47,034 і виграла 12-ту нагороду для нашої країни на Олімпіаді в Токіо. Вперше в історії Ігор медалі були розіграні у цій дисципліні.

Пізніше з'явилося відео з церемонії нагородження нашої співвітчизниці.

Українка на якісь частки секунди обійшла польку Дороту Боровську (47,116). "Золото" в цій дисципліні виграла американка Невін Харрісон (45,932), а "срібло" – представниця Канади Лоренс Венсан-Лапуант (46,786).

Результати запливу каное-одинаків на 200 метрів

Українка не найкращим чином стартувала, дозволивши суперницям вирватися вперед, тому в кінцівці запливу вона була змушена виступати в ролі наздоганяючої. Лузан в останній момент обійшла Боровську, в результаті чого суддям довелося скористатися фотофінішем, щоб зрозуміти, хто прийшов третім.

Людмила Лузан із прапором України
Людмила Лузан під час інтерв'ю

Відзначимо, що перед цим Людмила виграла свій півфінал змагань із четвертим часом серед усіх учасниць. У кваліфікації вона подолала 200 метрів за 47,339.

Нагадаємо, що Лузан є дворазовою чемпіонкою Європи з каное. У 2021 році українка виграла запливи на 500 метрів в одиночках і на 200 метрів у двійках, а також стала срібною призеркою в дисципліні, в якій вона завоювала "бронзу" на Іграх у Токіо.

Людмила Лузан із медалями та кубком

Як повідомляв OBOZREVATEL, українські спортсмени відмінно проявили себе на змаганнях 4 серпня, заробивши чотири медалі. Це допомогло нашій країні піднятися на 24 позиції в загальному заліку.