Україна розкішно виступила на чемпіонаті світу з дзюдо на очах у Путіна

19,4 т.

Збірна України з дзюдо показала чудовий результат на чемпіонаті світу, який напередодні завершився у столиці Азербайджану Баку. Наша команда зуміла завоювати дві нагороди і посісти п'яте місце в загальному заліку.

Особливим для "жовто-синіх" став успіх 17-річної Дар’ї Білодід. Наша спортсменка завоювала "золото" у ваговій категорії до 48 кілограм, ставши наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо. Крім того, варто додати, що в цьому турнірі українка виявилася сильнішою за олімпійську чемпіонку Ріо-​​2016 аргентинку Паулу Парето, а у вирішальній сутичці здолала переможницю ЧС-2017 Фуну Тонакі з Японії.

Ще одну медаль приніс українській збірній Георгій Зантарая. Знаменитий дзюдоїст виграв бронзову нагороду у категорії до 66 кілограм.

Читайте: Гімн України! Неймовірні емоції унікальною чемпіонки з Києва підкорили світ — яскраве відео

Усього в турнірі взяли участь 756 спортсменів із 124 країн. Змагання відвідали президенти декількох країн: Росії, Азербайджану та Монголії — Володимир Путін, Ільхам Алієв і Халтмаагійн Баттулга.

Президент Федерації дзюдо України Роман Насиров не зміг бути присутнім на змаганнях чемпіонату світу через обмеження, пов'язані з незаконними зобов'язаннями, покладеними на нього судом у рамках сфальсифікованої НАБУ справи.

Однак Роман Насиров підтримував збірну команду України з дзюдо на всіх етапах підготовки команди до світової першості, особисто був присутній на фінальних зборах дзюдоїстів на олімпійській базі в Конча-Заспі.

Також президент федерації дзюдо України Роман Насиров першим зустрів чемпіонку світу Дар’ю Білодід, коли вона повернулася додому після тріумфальної перемоги в Баку.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українська чемпіонка світу з дзюдо Дар’я Білодід категорично відмовилася від зміни громадянства.