У Росії несподівано помер 30-річний чемпіон світу, який 10 років боровся з українськими фристайлістами

3 хвилини
60,2 т.

У Росії у віці 30 років помер чемпіон світу з лижної акробатики та учасник двох зимових Олімпійських ігор Павло Кротов, який понад 10 років був одним із головних суперників українських фристайлістів. Трагедія сталася 25 березня.

Спочатку старший тренер збірної РФ з фрістайлу Олександр Понгільський лише повідомив, що Кротов помер уві сні. Але точних причин смерті спортсмена ніхто не знав.

"Для мене звістка про відхід Павла стала величезним ударом. Родичі сказали, що він помер уві сні в ніч із п'ятниці на суботу. У сезоні після Олімпіади Павло не виступав, бо мав травму коліна. Він вирішував проблеми зі здоров'ям і планував після відновлення повернутися у спорт", – заявляв тренер.

У понеділок лікарі зробили розтин, і з'ясувалося, що Кротов помер через крововилив у мозок – уві сні у 30-річного спортсмена луснула судина.

При цьому про травми голови фристайліста раніше не повідомлялося. Якийсь час Кротов не виступав через перелом щиколотки, а 2013-го переніс операцію на коліні.

Зазначимо, що у 2012 році Кротов, який народився в Ярославлі, став першим за сім років російським спортсменом, який виграв етап Кубка світу з лижної акробатики.

Найуспішнішим у кар'єрі фристайліста став 2021 рік, коли на чемпіонаті світу в Казахстані він взяв одразу дві медалі – виграв особисту "бронзу" в акробатиці, а також "золото" у командних змаганнях.

2014 року на Олімпійських іграх у Сочі Кротов був єдиним з акробатів РФ у фіналі та замкнув десятку найсильніших. А через чотири роки на Іграх у Південній Кореї зупинився за крок від медалі, поступившись бронзою своєму співвітчизнику Іллі Бурову. Перемогу тоді відсвяткував українець Олександр Абраменко.

Нагадаємо, що в сезоні, що нещодавно завершився, російські фристайлісти не виступали в Кубку світу після усунення представників РФ через війну в Україні.

У Кротова залишився син, який зараз навчається у другому класі.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що Україна з історичним рекордом перемогла на Кубку світу з лижної акробатики.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!