Чотири медалі України за день! Що відбувалося на ОІ-2020 4 серпня: всі подробиці

Вікторія Ткачук (ліворуч) поліпшила свій рекорд, а Людмила Лузан напряму вийшла в півфінал

У середу, 4 серпня, Олімпійські ігри в Токіо продовжилися 12-м днем змагань, в межах якого розігрувалися 17 комплектів медалей. Українці завоювали відразу чотири нагороди, причому борець Жан Беленюк став чемпіоном.

OBOZREVATEL пропонує своїм читачам хроніку головних подій Ігор в Токіо 4 серпня.

• Українка Людмила Лузан впевнено фінішувала першою в кваліфікації в каное-одиночках на 200 метрів і вийшла в півфінал. За місце в запливі за медалі вона побореться 5 серпня.

Лузан стала єдиною українкою, яка безпосередньо вийшла в півфінал
  • Її колега Анастасія Четверикова закінчила гонку четвертою і продовжить боротьбу в чвертьфіналі.

• У байдарках-одиночках наші співвітчизниці Юлія Юрійчук і Марія Повх виступили в кваліфікації на дистанції 500 метрів. Обидві спортсменки не потрапили до півфіналу, прийшовши на фініш п'ятою і четвертою відповідно. Вони все ще мають шанси зачепитися за медалі.

• Анна Рижикова (53,48) і Вікторія Ткачук (53,79) посіли п'яте та шосте місця відповідно в історичному для України фіналі в бігу з бар'єрами на 400 метрів – уперше дві представниці нашої країни вийшли в фінал у цій дисципліні. Переможницею гонки стала американка Сідні Маклафлін, якій вдалося побити світовий рекорд. Вона подолала дистанцію за 51,46 секунди.

Результати забігу на 400 метрів із бар'єрами
  • Представниця України в боротьбі Тетяна Кіт яскраво розпочала виступи у вільній боротьбі в категорії до 57 кг, поклавши свою суперницю з Тунісу Сівар Бусету на лопатки в 1/8 фіналу.

• У чвертьфіналі вона без шансів поступилася олімпійській чемпіонці 2016 року Хелен Маруліс. Американка повністю контролювала перебіг протистояння і здобула розгромну перемогу з рахунком 8:0.

Тетяна Кіт
  • Юлія Юрійчук і Марія Повх успішно пройшли додаткову кваліфікацію та виступлять у півфіналі на дистанції 500 метрів у байдарках-одиночках. Заплив відбудеться у четвер, 5 серпня. Анастасія Четверикова посіла третє місце в чвертьфіналі і не потрапила до півфіналу.

• Єдина українка в плаванні на відкритій воді Христина Панчішко закінчила на 22-му місці марафон на 10 км із результатом 2:07:35.1. Переможницею стала бразилійка Ана Марсела Кунья (1:59:30.8).

• Представниці нашої країни у велотрековій гонці кейрин Любов Басова й Олена Старікова взяли участь у кваліфікації. Другій вдалося вийти до чвертьфіналу напряму, а першій – завдяки успішному виступу у втішному заїзді. Наступні гонки пройдуть у четвер, 5 серпня.

Олена Старикова вийшла у чвертьфінал напряму
  • Українка Софія Лискун не зуміла завоювати путівку в фінал змагань зі стрибків у воду з 10-метрової вишки. Для виходу у вирішальний етап турніру їй необхідно було посісти одне з перших 18 місць, але наша співвітчизниця фінішувала 29-ю з 30 учасниць.

• Борець греко-римського стилю Парвіз Насібов не зміг завоювати "золото", програвши у фіналі супернику з Ірану – 1:9. Він став віцечемпіоном Олімпіади.

• Плавчині Марта Федіна та Анастасія Савчук стали бронзовими призерками в змаганнях дуетів. Українки стали першими в історії медалістам ОІ від нашої країни в цій дисципліні.

• Жан Беленюк довів статус фаворита в греко-римській боротьбі в категорії 87 кілограмів. Українець у фінал здолав угорця Віктора Лорінца – 5:1 і взяв олімпійське "золото".

• У вільній боротьбі несподівану медаль завоювала Ірина Коляденко. 22-річна спортсменка з Ірпеня була сильнішою за Анастасію Григор'єву, яка представляла Латвію, – 3:1, ставши володаркою бронзової нагороди.

Нагадаємо, що на рахунку України 6 бронзових і 1 срібна медаль Олімпіади в Токіо. Треті місця на змаганнях посіли дзюдоїстка Дар'я Білодід, шпажист Ігор Рейзлин, стрільці Олена Костевич і Олег Омельчук, плавець Михайло Романчук, тенісистка Еліна Світоліна й Алла Черкасова, яка виступає у вільній боротьбі.

Єдине "срібло" завоював Романчук на дистанції 1500 метрів вільним стилем.

Як повідомляв OBOZREVATEL, головними подіями 10-го олімпійського дня стали фіаско української легкоатлетки Марини Бех-Романчук і феноменальний старт борців на Іграх.