Неймовірний гімн та ще 5 кращих моментів України на Європейських іграх 2019

11,6 т.

Європейські ігри лише "спинаються на ноги", і Україна залишила фундаментальний слід у становленні Ігор — українці на ЄІ-2019 посіли в медальному заліку 3 місце, завоювавши 51 медаль!

У Мінську, де з 21-го по 30 червня проходили другі Європейські ігри, Україна не обійшлася без тріумфів майже в кожному з 15-ти видів спорту. А в деяких, як у легкій атлетиці, боксі та веслуванні, наші спортсмени завоювали цілу "пачку" нагород. Так Україна, можна сказати, стала одним із "законодавців мод" на Європейських іграх — за всіх внутрішніх проблем українці показують, як варто утримувати планку високого рівня і здобувати яскраві перемоги.

Читайте: Україна у трійці кращих! Підсумковий медальний залік Європейських ігор-2019

Фактично кожен змагальний день дарував уболівальникам українські емоції. OBOZREVATEL підбиває підсумок виступів "синьо-жовтих" на ЄІ-2019 і знаходить найяскравіші моменти у перемогах українців у Мінську.

Багатостраждальний Верняєв знову повертається і бере три медалі

В останні роки кар'єра Олега Верняєва складається здебільшого з трьох речей — травм, лікування і повернення до гімнастики. У минулому році гімнаст пропустив великий період через травму плеча, ще раніше переніс дві операції на ногах, більше відновлюючись від травм, ніж виступаючи на снарядах.

Олег Верняєв

Проте переможець ОІ-2016 не здавався і зумів повноцінно виступити на Європейських іграх у Мінську. І не просто виступити, а "вистрілити" трьома медалями! Після всіх травм і найтяжчого 2018-го для Верняєва такий результат можна прирівняти з перемогою на Олімпіаді.

Спочатку Олег взяв два "срібла" — у вправах на коні та у спортивній гімнастиці, а трохи пізніше "підвів риску" золотою медаллю на брусах.

Читайте: Верняєв встромив Беленюка головою у яму — опубліковане відео

Досвідчена Костевич побила рекорд ЄІ у стрільбі

Українка Олена Костевич була одним із найдосвідченіших учасників Ігор у Мінську, маючи за плечима ще перемогу на Олімпіаді-2004. І в Мінську Костевич знову здивувала.

Олена Костевич

Однак у даному разі Олена у командному виступі з Олегом Омельчуком втрапила у невеликий парадокс. Українці у стрільбі з малокаліберного пістолета на 50 метрів побили рекорд ЄІ, але при цьому не потрапили у медальний фінал.

Український рекорд у дисципліні на 50 метрів склав 307 очок, який протримається мінімум 4 роки до наступних ЄІ. Однак у самому півфінальному поєдинку, що складається з декількох дисциплін, Україна поступилася Білорусі всього на 1 очко. А однією з причин стали технічні проблеми з пістолетом у Костевич.

Хижняк здолав кримчанина і змусив заговорити про себе

Одним з відкриттів ЄІ-2019 для Європи став 23-річний український боксер Олександр Хижняк, що в результаті завоював "золото". Крім цього Олександр допоміг збірній України виграти командний турнір. У чвертьфіналі змагань своєї вагової категорії українець здобув важливу перемогу над росіянином Глібом Бакши.

Олександр Хижняк (зліва)

Для українців цей поєдинок мав підвищену принциповість, оскільки Хижняк бився з росіянином Бакши — кримчанином із Сімферополя, який прийняв російське громадянство. У розмовах про бій не обійшлося без епітета "зрадник України", а для нашої делегації поразка у цьому поєдинку стала неприпустимою. Але Хижняк впевнено впорався із Бакши, надалі розділивши з командою золоті медалі командного турніру, а про боксера все більше говорять як про "наступного Ломаченка".

Читайте: За прикладом Росії: перемога ще одного українського боксера на Європейських іграх викликала гнів

Двічі за день перемогли Росію веслом

Одна з найважливіших і гарячих дуелей України та Росії відбулася у веслуванні. І українці двічі виявилися попереду, нехай і на лічені мілісекунди.

Ігор Сиромятников і Олег Кухарик

Спочатку дует наших веслувальників Олег Кухарик та Олександр Сиромятніков взяли "срібло" в заїзді на 1 000 метрів на байдарках-двійках, випередивши представників Росії "ніс у ніс" на 0.155 секунди. А потім, того ж дня, Юрій Вандюк та Андрій Рибачок також виграли мікродуель у росіян у запливі каное-двійок на 1 000 метрів (тут українці також взяли срібну медаль).

Беленюк не залишив Україну без золота, а глядачів — без гопака

Куди ж на міжнародних змаганнях без перемог Жана Беленюк. Український борець не залишався в тіні на ЄІ-2019 і завоював "золото" у ваговій категорії до 87 кг.

Жан Беленюк

У фінальному поєдинку Беленюк розібрався з азербайджанцем Ісламом Аббасовим (3:1), після чого традиційно зробив своє "коло вітання" з українським прапором. Але цього разу Жан не обмежився прапором — на емоціях борець видав ефектний гопак, викликавши овації місцевої публіки. Це стало одним із найяскравіших святкувань перемоги на ЄІ-2019.

Читайте: Беленюк з українським прапором відсмалив у Мінську на Європейських іграх: ефектне відео

Супермомент прощання — гімн України у виконанні 18 легкоатлетів

Навіть у командних видах спорту таке практично неможливо побачити, коли гімн виконує одночасно більш ніж 15 осіб однієї команди. У Мінську ж вийшло взагалі шикарно — збірна України з легкої атлетики виграла "золото" у командних виступах і разом піднялася на п'єдестал.

Відразу 18 осіб отримали медалі та стали разом, коли заграв гімн України. Майже всі наші спортсмени підхопили гімн, створивши неймовірну атмосферу і змусивши трибуни дійсно слухати "Ще не вмерла України". Цей момент залишився як один із найбільш пам'ятних у других Європейських іграх.

Бонус: як Хижняк змусив Путіна слухати гімн України

Волею випадку у Мінську до українських успіхів "доторкнувся" і Володимир Путін. Президент Росії прибув на фінал змагань з боксу, який у підсумку виграв українець Хижняк. За правилами, тріумфатора вітали національним гімном його країни, і Путіну разом з іншими гостями нічого не залишалося, як встати і прослухати "Ще не вмерла".

Читайте: Європейські ігри: з'явилося відео реакції Путіна на гімн України