Ледь не впала: росіянка Валієва після допінг-скандалу виграла коротку програму на Олімпіаді-2022

3 хвилини
11,9 т.

Російська фігуристка Каміла Валієва стала переможницею у короткій програмі на Олімпійських іграх у Пекіні. 15-річна спортсменка, яка потрапила в допінг-скандал, захопила лідерство в першості за медалі, набравши 82,16 бала.

Валієва здобула найвищу оцінку серед 25 фіналісток, незважаючи на те, що ледь не впала після виконання першого ж елементу. Але завдяки чистому прокату надалі та складності програми росіянка зуміла компенсувати помилку та посісти перше місце.

Валієва розплакалася після виступу.
Валієва на Олімпіаді-2022.

Другий рядок виборола ще одна росіянка Ганна Щербакова, яка набрала 80,20 бала. Третьою стала представниця Японії Каорі Сакамото (79,84).

Результати короткої програми у фігуристок на Олімпіаді-2022.

Тепер спортсменкам належить виступити у довільній програмі, де й будуть розіграні олімпійські медалі у жіночому одиночному катанні. Змагання відбудуться у четвер, 17 лютого.

Каміла Валієва ледь не зірвала стрибок на Олімпіаді.

Зазначимо, що у разі завоювання Валієвою медалі організатори турніру відмовляться від квіткової церемонії та вручення нагород. Таке рішення ухвалив Міжнародний олімпійський комітет (МОК), оскільки з Валієвої не знято звинувачення у вживанні допінгу.

Нагадаємо, в аналізі 15-річної спортсменки з Казані виявили заборонену речовину триметазидин. Позитивну допінг-пробу взяли 25 грудня 2021 року під час чемпіонату Росії у Санкт-Петербурзі, а проаналізували у лабораторії у шведському Стокгольмі.

Каміла Валієва представляє Казань.

Про це стало відомо 8 лютого, через що було відкладено нагородження призерів командних змагань Ігор-2022. Російське антидопінгове агентство (РУСАДА), як і належить за процедурою, того ж дня відсторонило Валієву від змагань. Дівчина відразу ж подала апеляцію, і наступного дня, 9 лютого, Дисциплінарний антидопінговий комітет РУСАДА зняв тимчасове усунення з Каміли.

Фігуристка Валієва.

Пізніше МОК та Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) вимагали усунути росіянку від олімпійського турніру. Проте Спортивний арбітражний суд у Лозанні (CAS) дозволив дівчині продовжити виступи.

Каміла Валєва прокоментувала скандал із допінгом.

При цьому лікар Ігор Зав'ялов пояснив, що за допінг знайшли у Валієвої. Триметазидин є забороненим із 2014 року.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Росії пояснили виправдання фігуристки Валієвої. Днями журналіст зі США висловився про справу Валієвої, а в РФ назвали скандал змовою спецслужб.

Сама Каміла, коментуючи скандал, не змогла стримати сліз під час інтерв'ю.