Кенійська легкоатлетка взяла висоту незвичайним прийомом, який не використовувався 60 років

187,7 т.
Зеддi Чонгво

Кенійська легкоатлетка Зеддi Чонгво викликала справжній фурор на чемпіонаті світу U-20, який проходить в Найробі. 17-річна Чонгво в секторі для стрибків у висоту взяла планку, стрибнувши ногами вперед.

Зеддi, для якої ці змагання стали дебютними в кар'єрі, почала кваліфікацію з позначки 164 см і подолала її з першого разу.

Наступна висота була 169 см, але кенійка її взяти не змогла, проваливши всі три спроби. В результаті Чонгво посiла останнє 17-е місце і не вийшла до фінальної частини змагань.

Варто відзначити, що техніка "ногами вперед" була популярна до 1968 року, коли американський легкоатлет Дік Фосбері здійснив революцію, стрибнувши вперед спиною.

Це дозволило йому стати олімпійським чемпіоном, а техніка "Фосбері-флоп" після невеликого перехідного періоду, коли вона межувала з "ногами вперед" і "ножицями", стала основною для всіх стрибунів на планеті.

Ярослава Магучіх

Як повідомляв OBOZREVATEL, на Олімпіадi-2020 українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх завоювала "бронзову" медаль, підкоривши планку на позначці 2 метри.

Ласіцкене і Магучіх

Після цього українка сфотографувалася в обіймах з переможницею змагань – росіянкою Марією Ласіцкене. Це викликало великий скандал в Україні.