Залишився один крок: як хокейна збірна України запалює на ЧС і що потрібно, щоб переграти Литву у битві за "золото"

5 хвилин
10,1 т.
Залишився один крок: як хокейна збірна України запалює на ЧС і що потрібно, щоб переграти Литву у битві за 'золото'

Україна в кроці до підвищення до хокейного дивізіону 1А - два розгроми та дві вигризені перемоги стали запорукою лідерства в таблиці. Але й наші прямі суперники - Литва - теж мають максимум очок і йдуть із нами поруч. OBOZ.UA розповідає про всі матчі цього хокейного ЧС та про те, які елементи гри допоможуть українцям забрати собі таке потрібне й таке близьке цього року золото.

Чотири неймовірні матчі з максимум очок

Хокейний ЧС дуже швидкий - його вмістили всього у півтора тижні. Та й грали щільно, двічі два дні поспіль. І перші чотири гри Україна виграла в основний час, взявши 12-ть з 12-ти очок.

Стартували ми з Естонії та одразу переїхали її катком. У перший же день українці влаштували гольове свято із перемогою 8:0. Хоча на розігрів пішов цілий період, одна шайба за перші 20 хвилин. А потім понеслося: дубль Денискіна та голи ще 6 різних хокеїстів забезпечили яскравий початок турніру.

Не така розгромна, але не менш важлива перемога сталася над Нідерландами - там ми взяли ще 3 очки, значно іншим складом. Гра на наступний день стала важким завданням для команди, із повільним розігрівом, хоч і вдалося двічі відзначитися. Забив тут і капітан Мережко - дозволила гнучкість ланок. Ще одну шайбу закинув також Пересунько. Не стала на заваді навіть пауза через стан льоду - фахівці усували пошкодження поверхні.

Ще сильніший каток переїхав Китай: дев’ять шайб без відповіді. Україна була на три голови сильніша за азійську збірну. Товариський матч повністю дозволив перевірити всі слабкі сторони китайців - і 9:0 у спарингу перетворилися на 9:0 в офіційній грі. Капітан Мережко, який того дня святкував день народження, почав розгром своєю шайбою. Хто тільки не забивав: дублі Пересунька, Ляльки й Мережка, а також голи Денискіна, Пангелова-Юлдашева та Ворони зафіксували на табло дев’ять сухих шайб, лише трохи не вистачило до десятої. Позначився на цьому й поганий склад китайців: вони привезли далеко не головних виконавців. Але наші хокеїсти сповна використали можливість помститися за минулий рік, коли Китай зруйнував можливості підвищення в класі.

Остання гра проти Іспанії - ніби репетиція вирішальної битви. Перший період пройшов по нулях. У другому - суперники скористалися більшістю та змогли продавити захист нашої команди, вперше на турнірі. Злість розпочала неймовірний камбек: у тому ж періоді ми зрівняли, а потім понеслося. Третя 20-хвилинка почалася за нічийного рахунку і Україна на повну використала більшість. Фактично кожні три хвилини шайба залітала у ворота суперників. Із програшу до 6:1 - наш клас узяв своє. Кращим гравцем став Пересунько - його шайби поклали початок приниження піренейців та завершили їх знищення. Ось хайлайти цієї напруженої гри:

Хто веде Україну до тріумфу?

Усі. Ну не можна тут виділити окремого гравця - до таких надрезультатів дійсно доклалися всі. І воротарі для сухих серій, і захисники для руйнування чужих атак, і нападники для вдалих кидків. Є моменти, коли впевненість руйнує стабільний план на матч, але команда приборкує провали та нав’язує власний малюнок.

За очками лідери - українці. Пересунько та Мережко тримають відрив у 2 очки від усіх інших хокеїстів. Обидва закинули по 4 шайби, хіба що нападник зробив на один асист більше. І серед асистентів кращі також наші гравці: Фадеєв і його 5 передач дозволяють бути на вершині таблиці за результативними пасами, не відстають Лялька, Пангелов-Юлдашев і Дахновський. Поруч йдуть естонці та литовці; втримати лідерство і тут - додаткова задача.

Україна дуже сильна на цю мить за атакувальним тиском: у середньому, у нас 40 кидків на гру, суперникам дозволяють удвічі, а те й утричі менше. 27 шайб проти однієї пропущеної - ось демонстрація надмотивованості. Адже, як ми казали раніше, в нас є крутий приклад медалей від команди молоді.

Лишився останній крок - Литва

Українці та литовці йдуть рівно: взяли по 12 очок у чотирьох матчах. Але забивна хвиля забезпечує перевагу в таблиці саме нашій команді. Литва буде дуже складним суперником: тільки-но вилетіли з престижнішого дивізіону 1А й за виступами на цьому ЧС робимо висновок, що планують повернення. Історично на таких турнірах із литовцями ми перетиналися п’ять разів, та все те було давно і завтрашня гра - абсолютно інший випадок.

Литовцям вигравати було не так легко, як нам: тиск домашнього чемпіонату плюс зарядженість суперників не дозволяли розігнатися й штампувати перемоги. Лише 15 забитих шайб, майже половина з них залетіла у ворота Нідерландів. По 3 забивали всім іншим, що красиво для статистики, але не говорить про бойовитість. Ми для балтійців - головний опонент у битві за золото дивізіону 1В і всі попередні зустрічі на ЧС були можливістю підготувати тактичні сюрпризи.

Що треба знати про Литву як про команду? Вони дуже імпульсивні й можуть вибухати відрізками чи провалювати їх на певній дистанції. Невдалі результати минулого турніру із абсолютним фіаско без перемог не вплинули на канадського тренера Рона Паско - він і далі працює з європейцями. Через те, що Литва мало забиває, більше уваги слід приділяти організаторам атак. Наприклад, Чіжасу, в якого п’ять асистів. Мережко і компанія мають також частіше притискати до борту Калейніковаса - найрезультативнішого у складі майбутнього суперника. Ставку там роблять на основних виконавців, адже наймолодший гравець турніру, 17-річний Сімонас Валівоніс, навіть хвилини не зіграв.

На нашу користь буде вміння користуватися більшістю: закинули так 6 шайб, литовці у тих же умовах відзначалися лише раз. Це й відповідь на те, як протиснути дуже якісного, вже десять років поспіль незамінного голкіпера Мантаса Армаліса. Знову повертаємося до минулорічного ЧС: у меншості на льоду ворота Литви майже беззахисні.

Підопічні Христича відмінно розуміють: 12 очок у таблиці в України та Литви не вплинуть ні на що, нам потрібна лише перемога. Адже право на вихід отримує одна команда, яка посяде перше місце.

Коли і де буде гра?

Гра року пройде завтра: Литва прийматиме Україну у Вільнюсі на арені "Avia Solutions". Старт вирішального матчу буде 3-го травня о 19:30 за Києвом. Цікаво буде й у матчі, що запланований на середину дня: аутсайдери Іспанія та Нідерланди вирішуватимуть, хто з них залишить дивізіон 1В.