В останній гонці на останньому колі визначився чемпіон світу у Формулі-1

3 хвилини
13,1 т.
Гонку Формули-1 виграв Макс Ферстаппен

На автодромі "Яс Марина" в Об'єднаних Арабських Еміратах відбувся заключний, 22-й етап чемпіонату світу з автоперегонів у Формулі-1. Гран-прі Абу-Дабі на останньому колі виграв Макс Ферстаппен із Red Bull, завоювавши свій перший титул.

Перед стартом Гран-прі Абу-Дабі Гемілтон та Ферстаппен мали однакову кількість очок.

Доля чемпіонства могла вирішитись у першому повороті, коли Гемілтон, краще стартувавши, обігнав свого головного конкурента у боротьбі за титул.

До 21-го кола Гемілтон лише нарощував перевагу, проте потім напарник Макса Серхіо Перес зміг стримати британця.

Ферстаппен під'їхав на відстань атаки (1 секунда), але обігнати Льюїса так і не зміг.

30 кіл нідерландець намагався наздогнати свого суперника і за 4 кола до кінця отримав реальний шанс, коли Латіфі розбив свій Williams. Машина безпеки зібрала пелотон і пішла з траси лише на останньому колі. У цей час Макс змінив гуму на нову.

Обгін відбувся на останньому колі

Цього вистачило Ферстаппену, щоб на останньому колі обійти британського гонщика і виграти чемпіонство.

Льюїс привітав Макса

Також варто зазначити, що бій на "Яс Марині" став останнім у кар'єрі для Кімі Райкконена. Легендарний фін завершив свою кар'єру у Ф-1.

Кімі Райкконен із сім'єю

На його рахунку абсолютний рекорд за кількістю гран-прі – 352.

Результати гонки
Причини сходів
Підсумковий становище: Особистий залік
Підсумкове становище: Кубок конструкторів

Нагадаємо, що тиждень тому, 21-й етап, який відбувся вперше в історії Саудівської Аравії, виграв Льюїс Гемілтон із Mercedes.