Як українці примудрилися провалити свій найкращий матч на Євро. Тактичний огляд матчу Україна – Бельгія

4 хвилини
16,0 т.

Ніч завершилася і ми можемо тверезо поглянути на виліт України з Євро. Це дійсно був найкращий матч команди на Євро-24, але ми були вимушені дивитися одночасно і на паралельний матч Словаччини проти Румунії. Що вийшло, де ми були фантастичні, а чого не вистачило? OBOZ.UA розібрав ключові моменти гри збірної.

Відео дня

Стартові склади

Україна: Трубін – Тимчик, Забарний, Сваток, Матвієнко, Миколенко – Шапаренко, Бражко, Судаков – Яремчук, Довбик

Бельгія: Кастельс – Кастань, Фас, Вертонген, Теат – де Брюйне, Онана, Тілеманс – Доку, Лукаку, Троссард

Перший тайм. Найкрасивіший тайм українців на Євро

Годі й казати про експериментальну схему, із якою Ребров виходив на цей матч! Два рівноцінні форварди, відсутність Мудрика та Зінченка, Циганков на відновленні після травми. І яка ж сміливість відчувалася на старті! Яремчук закривав корпусом м’яч від Тілеманса, Забарний відтіснив Лукаку, Миколенко й Тимчик контролювали свої фланги. Та й проти Лукаку і Троссарда в карному завжди грали 4 захисники. У першому таймі сподобалася сміливість: коли позаду було щільно, роль Довбика та Яремчука від самого початку була максимально пресингувальна. І обидва працювали дійсно високо.

Україна шукала помилку суперника через швидкий розвиток атак. Тимчик і Миколенко піднімалися, створючи 3-5-2, тоді попереду було дуже багато варіативності. Але вирішувати ці моменти треба було швидко. Коли ми довго думали - бельгійці підлаштовувалися під короткі переведення на фланги через Шапаренка та сміливіше виходили на власний пресинг. Побачили ми нарешті й далекі удари - обидва форварди шукали таку можливість із будь-якої позиції, бо пробитися через захисників дияволів не вдавалося ані центром, ані флангами.

Україна традиційно грала без виносів від воротаря, атаку Трубін починав через найближчого гравця. А без швидкості Мудрика доводити м’яч треба було через точні короткі передачі аж до форвардів, далі Довбик і Яремчук мали вирішувати самотужки. Обидва змарнували вогняні моменти - дуже хотіли дійти до вірного та виводити когось на ударну позицію. Однак вирішували тільки швидкі реакції та миттєві рішення і два рази фанати синхронно кричали "Ну бий же!" За володіння Бельгії такі шанси траплялися зрідка і з них треба було витискати максимум.

Очікувано, Україна більше була в обороні, та це не був нескінченний захист. Приємно було бачити сміливість проти талановитих бельгійців й агресивність у відборі. Тайм завершився нулями - сподобалося бажання в наших футболістів і надійність на всіх щаблях. Навіть заміни не напрошувалися, потрібне було лише збереження темпу та настрою.

Другий тайм. Найтривожніший тайм українців на Євро

Тедеско провів дуже потужну розмову зі своїми гравцями в роздягальні, бо на другий тайм вони вийшли дуже зарядженими. Основна гра будувалася через лівий фланг із де Брюйне та Доку в першому таймі, по перерві цей простір став іще активнішим. Вінгер чекав на свій простір і на швидкості вривався на Тимчика - тільки насичена лінія наших захисників могла перехопити подальший простріл. Бельгія ніби не сподівалася на Лукаку, особливо після нереалізованого виходу на Трубіна, його часто ігнорували, тому зупиняти Доку доводилося виключно фолами з боку Судакова чи Тимчика.

Правий фланг для бельгійців був обмежений: Тілеманса закрив Миколенко, а якщо Віталій обрізався, то Сваток одразу страхував фланг. Та знову сталося найнеприємніше: лівий захисник під час чергової дуелі травмувався і замість нього вийшов Зінченко. Поки він не увімкнувся в гру - Бельгія активізувала тиск на обидва фланги із частим переведенням між Доку та Троссардом.

Адаптація України до нової тактики бельгійців зайняла 15 хвилин. І ця адаптація затягнула якісь наші спроможності до створення власних атак. На наших захисників виходила четвірка найкреативніших футболістів, у відповідь - нічого. Найслабшою ланкою став Бражко - і Ребров швидко реагує на це заміною. Через центр до цього прийшло дві загрозливі обрізки, коли швидконогі суперники двічі пробивали в різні кути воріт Трубіна.

Катастрофа тривала в атаці. Після заміни Яремчука, Довбик лишився один і мав сам завершувати моменти. Заміни другого тайму повернули сили в центр поля, три центрбеки також дозволяли закривати пожежі від масштабних атак Бельгії. Але жиронський форвард думав надзвичайно повільно - він знову не зміг наважитися на удар і чекав кращої позиції. Проти нього грали Фас і Вертонген: обидва чудово розуміли, що українець шукає ідеальний удар, через що Довбика з’їли.

На останні хвилини Ребров іде ва-банк: Бельгія віддала ініціативу, сподіваючись тільки на контратаки. Тому замість Сватка на посилення атаки виходить Ярмоленко. Втома вилилася в імпульсивні рішення - Малиновський виконав дуже потужний удар, фактично відправивши у лікарню Кастаня. Судаков теж здійснив прорив відчаю - і не забив. Сталося так, що Україна змінила тактику лише під кінець гри, коли побільшало сміливості. Але таймер мав інші думки щодо матчу - і підбив кінець виступу на Євро саме тоді, коли жовто-сині почали грати. 0:0 - найкращий матч збірної став одночасно найбільшим розчаруванням. Час робити висновки з помилок і більше їх не повторювати. Учорашня коштувала занадто багато - ми залишаємо турнір.