Усі муки 'Шахтаря' в Лізі чемпіонів в одному матчі з 'Шерифом': великий потенціал та слабка реалізація

Євросезон для "Шахтаря" завершено. І тепер офіційно. У заключному матчі групового етапу Ліги чемпіонів донеччани після сильного першого тайму та небезпечних контратак у другому примудрилися упустити перемогу над молдовським "Шерифом" на 93-й хвилині – 1:1. І в цьому поєдинку випливли всі старі проблеми "гірників".

OBOZREVATEL звернув увагу на нюанси у грі "Шахтаря" в поточному розіграші Ліги чемпіонів, які яскраво проявилися у цьому матчі.

Шахтар приймає Шериф

1. "Шахтар" має величезний потенціал в атаці, який він поки не може реалізувати. І два голи за шість матчів групового етапу – це не той результат, на який здатні "гірники". У першому таймі ми побачили живу, динамічну гру у виконанні донецької команди, яка практично нічого не дозволяла супернику біля своїх воріт. Але щоразу накочувала на чужі.

Георгій Судаков провів добрий перший тайм проти "Шерифа". Джерело: ФК Шахтар

Навіть якщо не рахувати напівмоменти або просто небезпечні випади, як не згадати хрестовину після удару Соломона і перекладину в Додо після шикарної зрячої передачі Судакова? І хоч Фернандо таки реалізував свій момент і на перерву "помаранчево-чорні" пішли, ведучи 1:0, це зовсім не той рахунок, який відповідав розстановці сил на полі.

Фернандо в боротьбі з гравцями "Шерифа". Джерело: ФК Шахтар

Як тут не погодитись із Кривцовим, що цю зустріч можна було закривати ще до перерви. Але реалізація кульгає. І дуже. А якщо не реалізовувати такі моменти із "Шерифом", хоч Юрій Вернидуб створив дуже симпатичний колектив із характером, то про голи у ворота "Реала" та "Інтера" взагалі можна забути.

Роберто Де Дзербі. Джерело: ФК Шахтар

Звичайно, цей матч був би більш показовим, якби на кону стояло щось більше, ніж гроші чи престиж. Хоча б боротьба за плей-оф Ліги Європи. Але з іншого боку – Вернидуб не для того приїхав до України зі своєю командою, щоб зіграти роль хлопчиків для биття. Повернувшись додому, він, безумовно, хотів довести, що перемога у першому матчі в Молдові у жодному разі не випадковість.

Манор Соломон в атаці. Джерело: ФК Шахтар

2. У "Шерифа" перший момент у нападі виник лише на 32-й хвилині – настільки надійно до цього моменту грав захист "гірників", у складі яких вийшов Кривцов, Бондар та Корнієнко. Допомагав ламати атаки гостей на початкових стадіях Бондаренко. У результаті перший удар у площину воріт Андрія Пятова молдовани завдали лише на 61-й хвилині.

Рідкісні атаки "Шерифа" в першу годину поєдинку. Джерело: ФК Шахтар

Але потім у другому таймі "Шахтар" наступив на старі граблі. Перші – необґрунтований ризик. Тільки якщо раніше це найчастіше стосувалося небезпечних розіграшів біля своїх воріт між голкіпером донеччан і захисниками, то в цьому матчі "гірники" надто захопилися своїми атаками, від чого відразу ж почала страждати оборона.

Зустріч "Шахтаря" та "Шерифа" у Києві. Джерело: ФК Шахтар

Дзвіночки про потенційну небезпеку для господарів лунали дедалі частіше наприкінці другого тайму. Але налаштовані на перемогу донеччани, яких після перерви вийшли розганяти Мудрик і Тете, мчали вперед, не замислюючись про оборону. Хоча рахунок був надто хитким.

І тут знову постало питання Тараса Степаненка, якого дуже не вистачало у захисті саме у другому таймі. Його підбору, своєчасного підкату, спокійної впевненості. Де Дзербі вже намагався прибрати Степаненка з основи після свого приходу. Але "Шахтар" без Тараса виглядав набагато гірше, тому змушений був його повернути. А ось на матч із "Шерифом" опорник збірної України навіть не потрапив до складу.

Тарас Степаненко.

До необґрунтованого ризику можна віднести і заміну досвідченого Андрія Пятова на 86-й хвилині на дебютанта Ліги чемпіонів Олексія Шевченка, котрий не грав за "гірників" з 1 березня 2020 року. На порозі своєї першої перемоги у групі ЛЧ, коли "Шериф" щосили намагається відігратися, Де Дзербі йде на такий несподіваний крок, і Шевченко пропускає на третій компенсованій хвилині.

Звичайно, не факт, що в тому моменті врятував би Пятов, але зміна воротаря впливає на настрій всього захисту. І можна тільки гадати, як після такої розв'язки почувається сам Шевченко.

3. Поки що гра "Шахтаря" в Лізі чемпіонів більше схожа на експеримент. Як за Каштру діяти вже не можна, але й за сценарієм Де Дзербі ще не виходить. Часом у грі проскакує дуже цікавий малюнок, як у матчі з "Реалом" у Мадриді (1:2) або сьогодні у першому таймі. Але потім картина знову стає розмитою.

Фернандо в атаці. Джерело: ФК Шахтар

Здається, що виконавці, яких італійський фахівець купив улітку, ще не знайшли себе у новій команді. І лише зараз Де Дзербі починає розуміти справжній потенціал футболістів, які дісталися йому від попередника. І насамперед молодих українців – Судакова, Бондаренка, Бондаря, хоча він і помилився у тій фатальній атаці, яку завершував Ніколов.

Усі муки "Шахтаря" в Лізі чемпіонів в одному матчі з "Шерифом": великий потенціал та слабка реалізація. Джерело: ФК Шахтар

До речі, незрозуміла подальша доля у "Шахтарі" Марлоса, на якого у матчі із "Шерифом" йшло чимало передач. Наче партнери дуже хотіли допомогти бразильцеві з українським паспортом забити наостанок. Хоча жодних офіційних заяв не було, і сам Де Дзербі відмовився від якоїсь конкретики.

"Мораєс і Марлос покинуть "Шахтар" взимку? Зараз ми повинні думати про матч проти "Олександрії", тому що ми повинні перемогти. Все інше ми розглянемо у січні", – сказав після матчу італійський фахівець.
Жуніор Мораєс у "Шахтарі".

У підсумку ми дійшли того, що, маючи дуже пристойний набір виконавців з великим потенціалом, Роберто Де Дзербі не зумів за короткий термін побудувати команду рівня Ліги чемпіонів. "Шахтар" з 2 очками посів останнє місце у групі з "Реалом", "Інтером" та "Шерифом". І це найгірший результат клубу на даному етапі турніру. Так мало "гірники" ніколи не набирали.

"Шахтар" не зміг утримати вдома перемогу над "Шерифом". Джерело: ФК Шахтар

Тепер цікаво, кого для посилення команди італієць придбає на трансферному ринку в січні. А він про нього вже замислюється, про що зізнався після матчу. І дуже хочеться глянути, на гру "Шахтаря" у наступному розіграші єврокубків. Можливо, італійський Містер ще зможе всіх здивувати.