Україна була за крок від сенсації в Німеччині в першому матчі Реброва: німці відскочили завдяки пенальті

6 хвилин
48,2 т.

Збірна України з футболу ледь сенсаційно не обіграла збірну Німеччини у першому матчі під керівництвом нового головного тренера Сергія Реброва. Товариський поєдинок на "Везерштадіоні" у Бремені став, ювілейним, 1000-м в історії бундестіму. І "синьо-жовті" доклали максимум зусиль, щоб це свято господарям зіпсувати. Але суперники розійшлися миром – 3:3.

До цього спарингу Німеччина та Україна провели вісім зустрічей, але жодного разу "синьо-жовтим" не вдавалося засмутити суперників – п'ять разів вигравали німці і три зустрічі завершилися внічию. До речі, на цій самій ж арені у Бремені бундестим обігравав українців із Ребровим у 1997 році у відборі до ЧС-98 із рахунком 2:0. Але сьогодні події розвивалися не за сценарієм господарів.

"Везерштадіон", де було багато синьо-жовтих прапорів, дуже тепло зустрів українців. А Андрій Ярмоленко перед стартовим свистком видав емоційну промову, намагаючись додатково налаштувати партнерів на боротьбу. Стало зрозуміло, що хоч цей матч і був товариським, команда збиралася порадувати і Реброва, і своїх співвітчизників, і ЗСУ, які пішли у контрнаступ відразу на кількох напрямках.

Однак перші 12 хвилин здавалося, що на українців не чекає в Бремені нічого хорошого. Вже на другій хвилині неточний пас Мудрика назад ледь не завершився голом у ворота Анатолія Трубіна. Але Фюллькруг, у якого виявився м'яч, метрів із 13-ти примудрився не влучити у ворота.

А вже на шостій хвилині Німеччина таки досягла свого. Маріус Вольф отримав м'яч у штрафному майданчику, одразу два українські футболісти кинулися блокувати його удар, але півзахисник дортмундської "Борусії" встиг пробити. Трубін кинувся парирувати, але м'яч зрикошетив від Фюллькруга і залетів під поперечину.

Відкривши рахунок, німці не відійшли назад, а продовжуватимуть тиснути на "синьо-жовтих" та загрожувати воротам України. Із вдумливо-розчарованого вираза обличчя Реброва ставало зрозуміло, що новий тренер збірної зовсім не так бачив гру своїх підопічних.

Перший момент в українських футболістів з'явився на 13-й хвилині. Довбик заробив штрафний на лівому фланзі, який виконав Циганков, але ніхто з партнерів не встиг замкнути його передачу у штрафному майданчику. Проте гості поступово оговталися і почали огризатися.

Промацуючи наш захист, на 18-й хвилині німці обрізалися та проґавили випад українців. Забарний віддав м'яч на Тимчика, який прийняв передачу на правому фланзі, зрячим пасом вивів Циганкова на ворота німців і вінгер "Жирони" відправив снаряд у сітку, перегравши Траппа.

Арбітр спочатку побачив становище поза грою в українця, проте повтор показав, що ближче до своїх воріт був Рюдігер. 1:1. І забитий м'яч підштовхнув гостей.

Неприємний епізод стався на 21-й хвилині, коли після зіткнення Степаненка та Вольфа, гравець "Дортмунда" опинився на газоні і йому довелося викликати лікаря. Вольф підвівся і поки перебував за межами поля, Україна вийшла вперед.

Підопічні Реброва стараннями Ярмоленка видряпали м'яч у центрі поля, провели швидку атаку, яка закінчилася прострілом Тимчика у штрафний майданчик з правого флангу, Циганков пропустив на Мудрика, який і пробив по воротах. Невідомо, куди б полетів м'яч від Михайла, якби не рикошет від Рюдіґера. І снаряд опинився у сітці – 2:1.

Україна, які перші 12 хвилин були затиснуті біля своїх воріт, зненацька опинилися попереду, шокувавши господарів поля. Німці після другого м'яча не відразу змогли перебудуватися, а коли пішли вперед великими силами, їм не вистачало останнього пасу.

Бундестім кружляв навколо штрафного майданчика Трубіна, але не міг прорватися всередину. Вже на 38-й хвилині Фуллькруг головою пробивав з правого кута воротарського майданчика, але не влучив у ворота.

Українці ж намагалися підловити суперника на помилці та провести свою контратаку. Дуже небезпечний момент біля воріт господарів "синьо-жовті" створили на 44-й хвилині – Ярмоленко поборовся в чужому штрафному майданчику і віддав м'яч на Тимчика, який взяв участь у двох попередніх голах України і міг забити сам. Але з гострого кута не влучив у ворота.

На третій компенсованій хвилині вже охнули наші вболівальники – Сане дуже небезпечно пробив зі штрафного, але м'яч відбила поперечина.

Ханс-Дітер Флік, намагаючись переламати хід домашньої зустрічі, у перерві провів подвійну заміну, посадивши Фюллькруга і Шлоттербека і випустивши Гавертца та Клостерманна. Але українці виявилися готовими до такого розкладу. Набагато сміливіше почав діяти Михайло Мудрик, який на 53 хвилині намагався втекти у прорив. Його зупинили лише з порушенням правил, але жовту картку кривднику не дали.

А на 56-й хвилині вже німецький захист зробив Україні подарунок. Гінтер надто далеко відпустив від себе в м'яч у власному штрафному майданчику, його обікрав Довбик і викотив Циганкову, який розстріляв воротаря, зробивши рахунок 3:1. У цей момент на обличчі Реброва не було навіть посмішки. Звісно, тренер розумів, проти кого грає.

Якийсь час гра йшла на зустрічних курсах, був момент у Зубкова, що вийшов на заміну, Судаков виводив Ваната, але Владислав своєю можливістю не скористався. А ось німці останні 10 хвилин почали значно агресивніше пресингувати, прориваючи чужу оборону.

А ключову роль наприкінці матчу зіграв Кай Гавертц, який вийшов на заміну. На 82-й хвилині одноклубник Мудрика по "Челсі" виграв дуель у Матвієнка в чужому штрафному майданчику і прокинув м'яч повз Трубіна. Німеччина скоротила різницю до мінімуму – 2:3. Напруга досягла межі.

Вже на 90-й хвилині, коли українські вболівальники потихеньку готувалися святкувати, господарі заробили пенальті після зовсім необов'язкового порушення Соболя на Гавертці у своєму штрафному майданчику. І Кімміх таки переграв Трубіна, зрівнявши рахунок у матчі – 3:3. Першу перемогу над чотирикратними чемпіонами світу знову довелося відкласти до кращих часів.

Нагадаємо, що на "синьо-жовтих" чекають поєдинки відбору Євро-2024. 16 червня збірна України зіграє з Північною Македонією, а 19-го команда Реброва зустрінеться з Мальтою.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що Ребров виключив найкращого гравця "Динамо" зі збірної України на матч із Німеччиною.

Також ми розповідали, як Ребров втік від Кличка через чорний хід та налякав росіянина в ОАЕ.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!