Не забивши пенальті, Україна зуміла дотиснути Мальту у відборі на Євро-2024

5 хвилин
27,9 т.

19 червня у словацькій Трнаві збірна України з футболу провела свій третій поєдинок у відборі до чемпіонату Європи-2024 та перший номінально домашній у 2023 році. На стадіоні імені Антона Малатинського "синьо-жовті" обіграли аутсайдера групи С Мальту з рахунком 1:0, проте другий офіційний матч Сергія Реброва вийшов дуже нервовим.

Варто зазначити, що до нинішнього дня українці та мальтійці зустрічалися лише одного разу у своїй історії, і те протистояння у 2017 році у Граці завершилося несподіваною поразкою команди Андрія Шевченка – 0:1.

У кваліфікації Євро-2024 остров'яни програли всі три матчі із загальним рахунком 1:8, але все одно потріпали нерви "синьо-жовтим", які 16 червня у драматичному трилері дотиснули Північну Македонію – 3:2.

Порівняно з македонцями, Ребров зробив одразу чотири заміни – Тимчик, Миколенко, Мудрик та Довбик вирушили у запас, давши можливість вийти з перших хвилин Коноплі, Кривцову, Малиновському та Ванату. І хоча близько 10 000 уболівальників у Трнаві створили для українців справді домашню атмосферу, матч вийшов дуже важким для нашої збірної.

Після перших агресивних хвилин підопічні Реброва зменшили оберти, стали частіше втрачати м'яч, який відразу підхоплював суперник. А Мальта запропонувала Україні надто насичену оборону, яку було дуже непросто долати нашим футболістам.

Справді гольовий момент українці створили на 16-й хвилині, коли Циганков утік від опікунів на лівому фланзі та зряче віддав до чужого штрафного майданчика на Ваната, але футболіст "Динамо", пробиваючи з лінії воротарської, потрапив прямо в голкіпера. Ярмоленко спробував добити м'яч у ворота, але захисник заблокував удар капітана "синьо-жовтих".

Огризалася і Мальта. На 24-й хвилині Джонс метрів із 10 розстрілював ворота збірної України, але, на наше щастя, не влучив. Україна небезпечно відповіла вже на 37-й хвилині, коли після передачі Судакова здалеку стріляв Циганков, який побачив, що воротар Мальти вийшов далеко з воріт.

Вкрай неприємний момент стався за чотири хвилини до кінця основного часу першого тайму. Владислав Ванат намагався замкнути передачу із флангу та дуже жорстко зіграв проти воротаря суперників, якому кілька хвилин довелося надавати медичну допомогу.

Склалося враження, що Бонелло дісталося і по обличчю, проте лікарі займалися переважно рукою голкіпера, замотавши йому частину кисті та палець. У результаті травмований воротар залишив поле, а натомість вийшов дебютант мальтійців Грек.

У підсумку до першого тайму суддя додав аж сім хвилин, протягом яких українці намагалися таки піти на перерву в ролі лідерів.

І м'яч таки побував у мальтійських воротах – Малиновський вдарив здалеку, голкіпер насилу парирував той удар, Ванат прокинув снаряд уздовж воріт, а Циганков результативно завершив комбінацію. Однак рефері гол не зарахував, оскільки в момент удару півзахисника "Марселя" Ванат перебував поза грою. Якби Руслан забив прямим ударом, то жодних питань не було б.

А так – 0:0 після першої половини, хоча останні хвилини тайму Україна провела дуже завзято й притиснула номінальних гостей до їхніх воріт.

На другий тайм, як і з македонцями, вийшла значно більш мотивована, агресивна та винахідлива Україна. Моменти біля воріт стали виникати значно частіше, гості відбивалися, поки на 49-й хвилині в їхньому штрафному майданчику не почалася справжня пожежа. Після подачі Коноплі по воротах били Ярмоленко, Ванат, потім Степаненко. І після удару лідера "гірників" м'яч влучив у руку суперника.

Суддя довго переглядав епізод із рукою мальтійця і таки поставив пенальті. Капітан нашої збірної Андрій Ярмоленко переграв голкіпера, але влучив у перекладину. А його серія без голів за національну команду складається із 7 матчів.

Мальта після щасливого порятунку навіть знайшла сили піти вперед і створити небезпечний момент, змусивши вступати в гру Трубіна.

Загострив гру українців вихід Віталія Буяльського, який на 65-й хвилині дуже намагався замкнути передачу в чужій воротарській, але знову постраждав мальтійський голкіпер, котрий перший встиг до м'яча. На щастя, не так серйозно, як у першому таймі.

Дуже хотів спокутувати провину за незабитий пенальті Ярмоленко, який регулярно загострював ситуацію біля воріт Мальти. І зрештою його збили у чужому штрафному. А суддя знову вказав на пенальті.

І те, що не зробив Ярмоленко на 72-й хвилині, зміг зробити Циганков, який переграв Грека з 11-метрової позначки. Півзахисник "Жирони" уразив лівий від себе кут, коли воротар стрибнув у правий.

У час, що залишився, українці створили багато моментів, але реалізувати їх не зуміли. А переможний гол, як і у поєдинку із Північною Македонією, на рахунку Віктора Циганкова.

"Синьо-жовті" знову провели два різні тайми, знову змусивши нервуватися своїх уболівальників. Однак у двох офіційних матчах під керівництвом Реброва команда набрала 6 очок і поки що показує абсолютний результат, займаючи на цей момент друге місце у групі С.

Нагадаємо, "синьо-жовті" виступають у групі С разом із командами Англії, Італії, Північної Македонії та Мальти. Дві найкращі збірні отримають прямі путівки на Євро-2024 до Німеччини. Втім, для учасників ще буде шанс пробитися на чемпіонат через плей-оф Ліги націй.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!