У найдраматичнішому фіналі Аргентина – Франція визначився переможець ЧС-2022

4 хвилини
28,6 т.

Збірна Аргентини по пенальті 4:2 перемогла команду Франції та втретє у своїй історії виграла чемпіонат світу з футболу. Фінальна зустріч ЧС-2022 на стадіоні "Лусаїл Айконік" у Катарі завершилася у основний час 2:2. У додатковий час суперники обмінялися забитими голами.

За підсумками мундіалю найкращим бомбардиром став Кілліан Мбаппе. Найкращим гравцем турніру визнано Ліонеля Мессі. Еміліано Мартінес отримав приз як найкращий голкіпер. Енцо Фернандес узяв трофей наймолодшого гравця ЧС.

У матчі з перших хвилин американці впевнено розпочали поєдинок, захопивши ініціативу. Підопічні Ліонеля Скалоні домінували на всіх ділянках поля, щоразу накочуючи атаки на ворота Льоріса. Чинні чемпіони світу виглядали зовсім розгубленими і не змогли за всі 45 хвилин завдати хоча б одного удару в рамку.

Аргентина діяла з позиції сили та просто зім'яла оборону суперника. Вже на 23-й хвилині рахунок було відкрито. Усман Дембеле порушив правила у своєму штрафному майданчику проти Ді Марії і Мессі впевнено переграв голкіпера.

Після цього французи трохи пожвавішали, провели кілька позиційних атак, але до удару справа так і дійшла. Натомість на 36-й хвилині "біло-блакитні" забили другий гол.

Почавши атаку на своїй половині поля, вони в кілька передач перетнули все поле, і вже сам Анхель Ді Марія збільшив перевагу.

Дешам спробував ще до перерви виправити ситуацію, зробивши одночасно дві заміни та випустивши замість Жиру та Дембеле Коло Мауні та Тюрама.

Статистика після першого тайму виглядала більш ніж промовисто.

У другій 45-хвилинці малюнок гри не змінився. Аргентина виглядала надзвичайно потужно. Свій перший удар у бік воріт Франція завдала лише на 68-й хвилині.

Наставник французів був абсолютно безпорадним, явно не розуміючи, як можна врятувати зустріч.

Все драматично змінилося на 80-й хвилині, коли з інтервалом у 90 секунд "галльські півні" зрівняли рахунок. Спершу Мбаппе реалізував 11-метровий за порушення Ніколаса Отаменді у своєму штрафному майданчику, а потім Кілліан замкнув чудову двоходівку з Тюраном.

Це стало нокдауном для аргентинців. Команда Скалоне попливла, ледве не пропустивши на останніх хвилин основного часу.

На 96-й хвилині свій шанс мав і Мессі, але його неймовірний постріл із 20 метрів потягнув Льоріс.

Додатково Аргентина вже не змогла продемонструвати той ідеально злагоджений футбол і видати ту командну швидкість, яка знищила Францію в першому таймі.

Скалоне спробував оживити збірну, випустивши свіжих Лаутаро Мартінеса та Гонсало Монтьєля, і це зіграло свою роль. До кінця першого екстратайму "біло-блакитним" завдяки новим гравцям вдалося організувати дві найнебезпечніші атаки, вибухнувши моментами.

На 109-й хвилині збірна Аргентина вийшла вперед. Мессі опинився у потрібний час у потрібному місці та впевнено зіграв на добиванні після "пострілу" Мартінеса.

Здавалося, що перемога вже у кишені, коли Мбаппе отримав право на другий пенальті. І цього разу лідер ПСЖ також не схибив.

Долю 22-го Кубка світу вирішили післяматчеві пенальті.

Аргентина – Франція 3:3 (2:0, 0:2, 0:0, 1:1), по пенальті – 4:2

Голи: 1:0 – 23, пенальті Мессі, 2:0 – 36 Ді Марія, 2:1 – 80, пенальті Мбаппе, 2:2 – 81 Мбаппе, 3:2 – 108 Мессі, 3:3 – 118, DA .

Аргентина – Мартінес, Моліна (Монтьєль, 90), Отаменді, Ромеро, Тальяфіко (Дібала, 120), Де Поль (Паредес, 102), Мак Аллістер (Песселя, 116), Фернандес, Ді Марія (Акуньсі, 64) Альварес (Мартінес, 103).

Франція – Льоріс, Кунде (Дісасі, 120), Варан (Конате, 113), Упамекано, Ернандес (Камавінга, 71), Рабьо (Фофана, 96), Тчуамені, Жиру (Тюрам, 41), Грізман Дембеле (Коло-Муані, 41), Мбаппе.

Серія пенальті – 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2.

Попередження: Мартінес (1), Фернандес (45), Рабйо (55), Тюрам (87), Жиру (90), Акунья (90), Паредес (114), Монтьєль (116).

У цій грі Мессі взяв 42-й трофей у кар'єрі, встановивши кілька історичних рекордів:

• посів перше місце за кількістю проведених матчів на чемпіонатах світу, обійшовши німця Лотара Маттеуса (26/25);
  • став першим футболістом, який зміг забити на кожній стадії в рамках одного ЧС – від групового етапу до фіналу;
  • вийшов на перше місце за результативними діями на ЧС – 21 (13 голів та 8 передач);
  • лише швед Нільс Лідхольм у 1958 році (35 років та 264 дні) забивав у фіналі ЧС у більш зрілому віці, ніж Мессі 18 грудня (35 років та 177 днів).

Своє історичне досягнення оформив і Кілліан Мбаппе.

Форвард ПСЖ першим забив чотири голи голу у фіналах ЧС (Три на ЧС-2022 та один на ЧС-2018). І став другим в історії із хет-триком у фіналі ЧС.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!