Шокував росіян у Москві і возив газоном зірок "Барселони": найяскравіші та найважливіші голи Шевченка

7 хвилин
6,1 т.
Шокував росіян у Москві і возив газоном зірок 'Барселони': найяскравіші та найважливіші голи Шевченка

29 вересня 47 років виповнилося легенді українського футболу, володарю "Золотого м'яча" та колишньому тренеру національної збірної Андрію Шевченку. На рахунку уродженця Київської області безліч голів, які переписали нашу спортивну історію. А такі м'ячі, як у ворота росіянина Філімонова, подарували незабутні емоції.

Відео дня

У день народження Шевченка OBOZREVATEL вирішив згадати найяскравіші та найзнаковіші матчі та голи в кар'єрі форварда.

Шевченко став володарем Золотого м'яча, коли виступав за "Мілан"

"БАРСЕЛОНА". Погром, який київське "Динамо" влаштувало 1997 року "Барселоні" в Лізі чемпіонів, назавжди залишиться одним із найяскравіших моментів в історії українського футболу. Спочатку каталонських гранд поступився у Києві (0:3), а потім 5 листопада на легендарному "Камп Ноу" настала зіркова година 21-річного Шевченка, який розібрав захист суперника та оформив хет-трик.

Поразку на "Олімпійському" тренер "Барси" Луї ван Гал вважав випадковою і обіцяв удома зняти з "Динамо" скальп. Але вже на 9-й хвилині Шевченко після розіграшу штрафного пробив Вітора Байю, який повернувся після травми. Потім ще до кінця першого тайму Андрій подвоїв перевагу гостей після удару головою та довів рахунок до розгрому, реалізувавши пенальті, який сам заробив. А крапку на 77-й хвилині поставив Сергій Ребров – 4:0.

"Звичайно, була віра. Я думаю, що якщо їхати на такі матчі і не вірити у себе, то немає сенсу приїжджати", – заявив після поєдинку Шевченко.

"РЕАЛ". 17 березня 1999 року настала черга "Реала" відчути на собі всю міць динамівського нападу. Команди зійшлися у 1/4 фіналу Ліги чемпіонів. У Мадриді зустріч завершилася внічию 1:1, і все вирішив поєдинок у Києві, в якому Шевченко зробив дубль – 2:0 – та вивів український клуб до історичного півфіналу ЛЧ.

Віддавши ініціативу гостям на чолі з Роберто Карлосом та Раулем, "Динамо" грало на улюблених контратаках. І на 63-й хвилині після вивіреного пасу Белькевича Шевченко втік віч-на-віч із воротарем, якому довелося фолити у штрафному майданчику. Андрій сам пробивав пенальті. І хоч не забив із 11 метрів, першим встиг на добивання та відкрив рахунок.

Потім на 79-й хвилині Шевченко віддав пас на Реброва, увірвався до штрафного майданчика, де його знайшов Сергій, і в падінні відправив м'яч у ворота.

"Я відчував, що Сергій зробить цю передачу, бо інакше вона не проходила. Думаю, після першого забитого нами м'яча суперники почали помилятися, у них з'явилася нервозність. Їм потрібно було краще підготуватися до матчу, щоб мати хоч якісь шанси нас обіграти", – згадував матч Шевченко.

Андрій Шевченко святкує гол у ворота збірної Росії

ЗБІРНА РОСІЇ. 9 жовтня 1999 року в Москві збірна України зіграла один із найемоційніших матчів у своїй історії, а Шевченко забив, напевно, свій найбільш знаковий гол. Команда Сабо грала з РФ у рамках відбору до Євро-2000. Після двох нічиїх із чемпіоном світу Францією "синьо-жовті" віддали останні сили у "Лужниках" та поховали шанси Росії участь у чемпіонаті Європи.

Олександр Філімонов

Україна пропустили на 75-й хвилині після удару Карпіна зі штрафного, але не збиралася здаватися. Мізін заробив штрафний, змусивши Смертіна порушити правила, Шевченко чи то вдарив, чи навісив метрів з 40-ка. І воротар росіян Філімонов зробив свій фірмовий ляп, фактично залетівши у ворота разом із м'ячем. За що голкіпера зацькували в РФ. А нічия 1:1 була для господарів схожа на поразку.

"ІНТЕР". Більшу частину сезону-2002/03 український нападник "Мілана" пропускав через травму, проте у півфінальному матчі у відповідь Ліги чемпіонів проти "Інтера" саме гол Шевченка вивів "росо-нері" в їх дев'ятий фінал найпрестижнішого єврокубка.

У доданий до першого тайму час Шевченко отримав у чужому штрафному хитрий пас від Зеєдорфа і створив маленьке диво. Нападник збірної України обіграв захисника Кордобу, і, падаючи, перекинув м'яч через Тольдо, що вискочив з воріт. За 10 хвилин до кінця матчу "Інтер" зрівняв рахунок, але "Мілан" пішов далі за рахунок голу на виїзді, хоча обидва міланські клуби грають на одному стадіоні.

ФІНАЛ ЛЧ. 28 травня 2003 року Шевченко виграв Лігу чемпіонів у складі "Мілану", ставши першим українцем, кому це вдалося. У поєдинку з туринським "Ювентусом" у Манчестері він пробив оборону "Старої Синьйори" вже в дебюті, але суддя не зарахував гол нападаючого, зафіксувавши положення "поза грою". На думку рефері, Руй Кошта, котрий перебував в офсайді, заважав воротареві "Ювентуса" побачити момент удару.

У результаті ні в основний, ні у додатковий час глядачі не побачили голів, а долю трофея вирішили післяматчеві пенальті. Шевченко мав бити останнім, і він зумів переграти легендарного Буффона і принести "Мілану" перемогу. А згодом це гарантувало українцю "Золотий м'яч".

"ФЕНЕРБАХЧЕ". 23 листопада 2005 на груповому етапі Ліги чемпіонів "Мілан" розгромив на виїзді турецький "Фенербахче" з рахунком 4:0. І всі м'ячі у цьому матчі забив Андрій Шевченко, фактично не помітивши оборони стамбульців.

Українець став лише п'ятим футболістом, якому вдавалося зробити покер в одному матчі Ліги чемпіонів після Марко ван Бастена ("Мілан"), Сімоне Індзагі ("Лаціо"), Дадо Пршо ("Монако") та Руда ван Ністельроя (МЮ). Також один із м'ячів Андрія став ювілейним, 6000-м у ЛЧ, з урахуванням голів у попередніх раундах. Мілан дійшов у тому розіграші до півфіналу, а Шева з дев'ятьма голами став найкращим бомбардиром сезону у Лізі чемпіонів.

ТУНІС. Виступаючи на своєму першому чемпіонаті світу, 23 червня 2006 року збірна України проводила заключний матч групового етапу проти Тунісу і для виходу з групи мала перемагати африканську команду. "Синьо-жовті" створили багато небезпечних моментів біля чужих воріт, але пробили оборону суперника лише раз.

Долю протистояння на "Олімпійському стадіоні" у Берліні вирішити пенальті у виконанні Андрія Шевченка. Треба сказати, що лідер "синьо-жовтих" сам заробив 11-метровий на 70 хвилині і сам його реалізував. Завдяки чому Україна здобула другу перемогу у групі H і з другого місця вийшла до 1/8 фіналу ЧС-2006.

ШВЕЦІЯ. 2012 року Шевченку нарешті вдалося зіграти і на чемпіонаті Європи, який приймали Україна та Польща. Перший матч на Євро "синьо-жовті" проводили 11 червня на НСК "Олімпійський" у Києві проти збірної Швеції, яку змогли обіграти завдяки дублю Шеви – 2:1.

Рахунок у матчі на 55-й хвилині відкрив Златан Ібрагімович, розстрілявши Пятова з близької відстані. Після цього своє слово сказала українська легенда. Буквально за сім хвилин Шевченко оформив дубль, скориставшись передачами Ярмоленка та Коноплянки. І обидва м'ячі були забиті головою. І хоч із групи Україна не вийшла, це було гарне прощання зі збірною.

"Це був мій останній матч перед глядачами у Києві. Звичайно, емоції були просто супер. Я давно чекав на такий поєдинок, довго до нього йшов і готувався. Мені хотілося завершити свою кар'єру на високій ноті. Думаю, мені це вдалося. Ще приємніше було те, що ми здобули перемогу", – розповідав Шевченко сайту УЄФА.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що Зеленський призначив екстренера збірної України Андрія Шевченка своїм позаштатним радником.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!