Нічия, від якої виграла Україна та програв Модрич: тактичний огляд гри Хорватія – Італія

4 хвилини
82,9 т.

Учора ми дізналися команди, які кваліфікувалися із квартету В. І якщо Іспанія легко виграла групу, то за друге місце кваліфікації битва була не на життя. Всю драму команди залишили на другий тайм - і нервів зробили дуже багато. На останніх секундах Італії вдалося перетворити свій автобус в атакувальний і нарешті виграти. OBOZ.UA - про вирішальну битву групи смерті, яка вийшла дійсно фантастичною.

Стартові склади

Італія: Доннарумма – Ді Лоренцо, Бастоні, Калафіорі, Дарміан – Барелла, Жоржиньйо – Распадорі, Пеллегріні, Дімарко – Ретегі

Хорватія: Лівакович – Станишич, Шутало, Понграчич, Гвардіол – Модрич, Брозович, Ковачич – Сучич, Крамарич, Пашалич

Перший тайм. Спокій проти поспіху

Хорватія починала гру із розвідки: їм треба було зрозуміти, як суперник діятиме в захисній фазі. Перший дотик італійців до м’яча стався на 4-й хвилині! І зробив його Доннарумма, коли тривале володіння із боку хорватів завершилося обрізкою. Це легко пояснити: перед грою багато хто казав, що балканці мають стати агресивнішими та забивати першими, аби контролювати гру. Тому Сквадра Адзурра придивлялася і обережно чекала втоми хорватів. А ще їх влаштовувала нічия - банально відсидітися теж було непогано.

Відео дня

Пасивна гра Італії відклала її вмикання. У першому таймі вони відмовилися від небезпечних передач і контратак. Максимум - масштабний пресинг і 6 гравців впритул до Ліваковича. Тим самим відповідали і хорвати, тільки вони затискали кількістю будь-кого, хто перетримав м’яча. Протистояння біля воріт балканців вилилося у чималу кількість кутових, звідки яких італійці витискали максимум гостроти. Із кута прийшов і найкращий момент гри - Барелла закидав у карний на Бастоні і той головою пробивав під поперечку. Але який сейв видав воротар Хорватії!

Зарядженість Хорватії можна описати проривом Модрича - він кинув виклик Жоржиньо та Распадорі, коли самотужки намагався прорватися флангом і пробіг метрів зо тридцять. Сміливий футбол його команди виглядав дуже цікаво, футболісти постійно змінювали позиції на полі та гнучкістю хотіли здивувати появою в новій зоні. На ударну позицію часто виходив Гвардіол - у першому таймі цього матчу він був набагато яскравішим, ніж у попередніх двох уцілому. Також італійцям не давали простір - тільки-но Пеллегріні отримав можливість тікати вперед, Сучич без сумнівів просто зніс суперника фолом на жовту.

Спалетті сміливо випустив у старті аж трьох новачків: Распадорі, Ретегі та Дарміан - гравці всіх трьох ліній. І останній у захисті в першому таймі чудив найбільше, назбиравши кілька небезпечних обрізок. Італійці були непогані в центрі - Барелла та Жоржиньо змушували картатих грати через фланг (та сама бігова робота для центрових). Дзеркально потужним центром відповіли і хорвати: дуже багато бігової роботи виконали Ковачич, Модрич і Брозович. Перший тайм завершився нулями і виграла від цього команда саме Доннарумми.

Другий тайм. Чому Італія врятувалася лише на останніх секундах?

У другому таймі Італія почала надзвичайно низько: тактика "просидіти на власній половині" перейшла в тактику "просидіти біля воріт". Хорватія атакувала широко, варіативно - це стало покаранням синім за легковажність. Хто ж міг виконати це покарання, як не Модрич? Ще й і не з пенальті, а з гри, коли розібрався найкраще у карному та зреагував на відскок із кількох метрів. Злість Доннарумми було чутно із Лейпцигу навіть в Україні - настільки він втомився постійно рятувати. Так було у грі з Іспанією і це ж продовжилося проти Хорватії.

Італійці багато захищалися до цього - і це була оборона ні для чого. Саме через відсутність акцентів у складі та пасивність їх не ставили претендентами навіть на півфінал Євро. Спалетті після голу мабуть відчув гнів голкіпера, через що випустив у центр двох бойових бійців - К’єзу та Фраттезі. Їх вихід підвищив швидкості, Італія частіше з’являлася на чужій третині, сміливіше комбінувала, з’явилися передачі вперед на загострення (яких взагалі не було в першому таймі).

Та як відчайдушно захищалися картаті: Понгранчич, Шутало, Станішич, Гвардіол - якщо середня лінія дозволяла прорив на фланг і навіс звідти, ця четвірка захисників гарантовано переривала подачу. Натхненні віддачею Модрича, ворота закривали настільки, що Сквадра Адзурра лишилася без ударів у ствір. Брозович і Модрич були дуже працьовитими півзахисниками та виникали на кожному клаптику поля. Попри вік, за ними не відчувалося втоми, лише бажання якнайшвидше доправити м’яча вперед і найточніше. Заміна останнього довго супроводжувалася оплесками.

Результат матчу абсолютно… не закономірний. Хорватія грала на перемогу - і мала заслужено забирати 3 очки. Італійці максимально активізувалися після замін і показали високу активність біля чужих воріт, але 45 хвилин провели без ударів у ствір. Так було до 98-ї хвилини: Калафьорі багато підключався до атак і цього разу не прогадав, коли з останніх сил викотив на Дзакканьї. Той вийшов на заміну - і забив красивезний перший гол за збірну. 1:1 - усе склалося якнайкраще і для Італії, і для України. Команда Златко Далича вирушає у таблицю третіх місць і там ще треба почекати інших учасників.