"Шахтар" зі скандалом розгромно програв і вилетів із Ліги чемпіонів

92,8 т.
'Шахтар' зі скандалом розгромно програв і вилетів із Ліги чемпіонів

Донецький "Шахтар" у шостому турі Ліги чемпіонів сезону 2019/2020 програв вдома італійській "Аталантi" і вилетів у Лігу Європи. Матч у Харкові завершився з рахунком 0:3.

OBOZREVATEL вів онлайн-трансляцію матчу Шахтар – Аталанта.

Поєдинок розпочався під диктовку гостей. Було помітно, що італійці налаштовані дуже серйозно, і на перших хвилинах мали два стовідсоткові моменти для взяття воріт. Щоправда, замість завершальних акцентованих ударів, виходили незрозумілі копняки.

Шахтар – Аталанта

"Аталанта" дуже високо зустрічала суперника, іноді пресингуючи навіть П'ятова, і лише на 12-й хвилині "Шахтарю" вдалося хоч ненадовго проконтролювати м'яч. Щільний захист у дві лінії не дозволяв "гірникам" прорватися хоча б до підступів воріт Голліні.

Донецькі футболісти демонстрували відсутність ігрової дисципліни, допускали багато браку і показували невеликі ознаки хаосу, дозволяючи опонентам легко знаходити діри в українській обороні.

На 15-й хвилині Коваленко несподівано забив гол, проте в момент початку атаки Тете був у офсайді.

Поступово територіальна перевага почала переходити до господарів. Швидкі забігання по флангах і техніка бразильців зіграли свою роль.

Складалося відчуття, що все ближче до голу підбирався "Шахтар", намагаючись забити до перерви. Вся гра в кінцівці тайму тривала біля штрафного італійців, які навіть не думали про гол.

Старт другого тайму став дзеркальним відбиттям першого. Підопічні Гасперіні домінували на полі, створюючи напругу біля воріт П'ятова. Обидві команди чудово усвідомлювали ціну помилки. "Шахтар" не йшов вперед великими силами. Під час оборони "гірники" грали з Мораесом в атаці, використовуючи побудову 4-5-1. Коли українці володіли м'ячем, то Тайсон і Тете шикувалися на лінії з форвардом.

На 55-й хвилині трапився скандал. "Аталанта" мала залишитися в меншості, але німецький рефері Фелікс Цваєр пробачив Мюріеля за відверто грубий підкат під Додо поблизу штрафного, і не показав йому другу жовту картку.

Через 13 хвилин гості відкрили рахунок. Кастанья забив гол, але передачу йому віддавав Гомес, який сам приймав м'яч у положенні поза грою. Арбітр скористався допомогою VAR, де визначив, що п'ята Кривцова перебувала на одній лінії з італійцем. М'яч був зарахований.

На 77-й хвилині чемпіони України залишилися в меншості. Додо завівся, вступив у боротьбу і вдарив гравця суперника долонею по обличчю.

"Шахтар" ішов в атаку великими силами, але робив це без швидкостей, часом дозволяючи собі перепасовувати м'яч туди-сюди, навіть не діставшись до центральної лінії.

На 80-й хвилині гру було зроблено. Після подачі з кутового Малиновського, Пашаліч у дотик забив другий гол.

Крапку було поставлено на 5-й доданій хвилині, коли безглузда помилка Тараса Степаненка призвела до третього м'яча.

"Шахтар" Україна – "Аталанта" Італія 0:3 (0:0, 0:3)

Голи: 0:1 – 66 Кастаньо, 0:2 – 80 Пашаліч, 0:3 – 90 Госенс.

Шахтар – П'ятов, Додо, Кривцов, Матвієнко, Ісмаїлі, Тайсон, Алан Патрік, Коваленко (Соломон, 71), Степаненко, Тете (Марлос, 59), Мораес.

Аталанта – Голліні, Госенс, Паломіно, Масьєлло (Малиновський, 61), Кастань, Пашаліч, де Рон, Гомес (Гатебур, 90), Фройлер, Гімшіті, Мюріель (Рожер, 71).

Попередження: Мюріель (23), Алан Патрік (50), Додо (63), Фройлер (74), Гатебур (90).

Вилучення: Додо (77).

Читайте: Гравець "Шахтаря" переходить у "Баварію": ЗМІ назвали приголомшливу суму трансферу

Як повідомляв OBOZREVATEL, 18 вересня "гірники" програли англійському "Манчестер Сіті" в 1-му турі нового сезону Ліги чемпіонів. Матч у Харкові на переповненому ОСК "Металіст" завершився з рахунком 0:3.

У 2-му турі в Італії "гірники" на останніх секундах вирвали перемогу (2:1) в "Аталанти".

Матч 3-го туру "Шахтар" – "Динамо" Загреб завершився з рахунком 2:2. У четвертому турі "Шахтар" у Хорватії програвав 1:3, але зміг врятуватися від поразки.

Гра 5-го туру в гостях з англійським "Манчестер Сіті" сенсаційно завершилася з рахунком 1:1.