Розгром перед Євро-2024 та заряд емоцій. Огляд товарняку Молдова – Україна

4 хвилини
7,4 т.

До Євро-24 лишаються лічені дні - Україна вчора завершила підготовку до цього турніру. Після товарняків із німцями та поляками, ми зіграли із Молдовою. Легка перемога залишила присмак травми основного гравця та невизначеність, що команда здатна зробити, коли на неї буде сильний тиск агресією, а не гарною грою. Про всі деталі останнього матчу перед чемпіонатом Європи розповідає OBOZ.UA.

Склади команд

Україна: Лунін, Миколенко, Матвієнко, Забарний, Конопля, Степаненко, Циганков, Шапаренко, Судаков, Мудрик, Яремчук

Молдова: Райлян, Посмак, Бабогло, Крачун, Рябчук, Кожокару, Іоніце, Раце, Дамашкан, Моцьпан, Ніколаєску

Перший тайм. Непогана гра із присмаком травми

Україна була абсолютним фаворитом гри, що й показала вже на перших хвилинах. Футболісти одразу розташувалися широким флангом й уп’ятьох намагалися перетворити володіння на зручний момент. Результатом цього став швидкий гол: була змога нападникам з’являтися за спинами захисників і чатувати на передачу чи помилку. Яремчук відмінно цим скористався, коли Бабогло обрізався і наш нападник потужно пробив під поперечку.

Відео дня

У цій грі захист відпочивав, хоча кілька цікавих закидань від господарів на лівий фланг сталося. Але вони йшли в зону Миколенка, де або не було точності, або сам Віталій затискав опонентів. Наша присутність біля чужого карного була майже постійною, тільки треба було більше створювати моментів. Забарний часто виходив у центр, шукаючи коротким розрізним пасом форварда. Схема була смілива - позаду лишалися тільки два гравці і не завжди центрбеки.

На рівному місці ми втратили Миколенка. Підкат від Крачуна був звичайним ігровим епізодом, але він зачепив праву ногу нашого захисника і повернувся рецидив. Оборонець після допомоги лікарів зміг знову з’явитися на полі, втім сперся на праву ногу знову - і одразу впав від болю. На заміну вийшов Зінченко, хоча в його діях знову були сумніви.

У цій метушні гарно адаптувався Судаков. Його відтягнута роль із пошуком когось попереду весь матч працювала дуже цікаво: із Мудриком чудово вдавалося обмінюватися пасами і під кінець першого тайму у вінгера була чудова нагода забити самому. Вони дуже легко розрізали захист із чотирьох суперників і Михайло вийшов на ударну, але його все одно закрили й удар не вийшов потужним. А от робота із Циганковим була успішнішою: Віктор сам пішов центром, обігрався із однокомандником та, після дообробки м’яча, пробив чітко в дальній кут.

Підсумком тайму стали емоції Реброва. Проти відверто слабшої збірної, Україна мала б бути набагато активнішою та сміливішою. Але одна спроба атаки від суперника та втрата основного оборонця ніби зламала нашу віру в себе. Треба було робити більше дій.

Другий тайм. Робимо розгром і майже влаштовуємо бійку

На другий тайм Ребров зробив цікаву заміну: якщо проти Німеччини Довбик вийшов під кінець гри, коли інші топи вже пішли відпочивати, то зараз він прямо напрацьовував Артема із головними гравцями збірної. На те, щоб побачити правильність цього рішення, знадобилося лише 4 хвилини: Судаков побачив можливість і віддав розрізну на форварда, де гравець "Жирони" відмінно розібрався із воротарем і пробив його у ближній кут.

Весь матч був можливістю для індивідуальностей. Мудрику - частіше вибігати в коронні спринти; Судакову - зв’язувати фланги та передавати м’яча вперед; Циганкову - з’являтися у центрі після його зміщень у цю зону. Навіть Конопля та Шапаренко мали спроби ударів, настільки всі гравці підключалися до розвитку атак. До речі, Георгій досягнув свого - тепер лінія із Довбиком спраюцювала навпаки: асист в один дотик від нападника і тепер голкіпера Молдови пробив вже Судаков.

Неприємний підсумок гри - брудна гра молдаван, ніби від цього матчу залежала їх участь у плей-оф Євро. Це зовсім не було схоже на товарняк: нахабність, жорсткі підкати та відмашки були частішими за спроби організованого захисту та структурованих атак. Заміни основних виконавців (Мудрика, Циганкова, Степаненка) були не тільки виходом найближчого резерву, це ще й порятунок їх від потенційних травм. Після 0:4 жовто-сині доводили результат до простого фінішу - просто виграти і не пропустити. Потримати м’яча, попасуватися, показати щось власне - таким був план на фінішні хвилини. Хоча й там Ярмоленко намагався видати фінти.

Що могла відпрацювати в цьому спарингу Україна? Впевненість. Перемога просто перед Євро - це чудова емоція, яка потрібна до початку групового етапу, де вже немає шансу на помилку. Тим паче, саме у цій грі Ребров перевірив остаточну готовність кожного гравця основи до участі на чемпіонаті. Розгромна перемога стала гарною підзарядкою, тепер треба пронести цю ауру крізь весь груповий етап. Перший матч на турнірі - проти Румунії.