Італія в драматичному фіналі виграла Євро-2020. Відео святкування в Римі та трешу в Лондоні

7 хвилин
110,8 т.
Італія Англія

Збірна Італії в серії післяматчевих пенальті (3:2) обіграла Англію і стала переможцем 16-го чемпіонату Європи, який вiдбувся з 11 червня по 11 липня в 11 країнах. Основний і додатковий час фіналу Євро-2020 на "Вемблі" завершився з рахунком 1:1.

Італія змогла повторити свій успіх 1968, ставши дворазовими чемпіонами континенту. Вперше в історії ЧЄ команда змогла двічі поспіль перемогти в серії пенальті.

ПОВЕРНЕННЯ ІТАЛІЙЦІВ ДО РИМА

СВЯТКУВАННЯ ІТАЛІЙЦІВ

Поєдинок розпочався феєрично. На 118-й секунді Кіран Тріпп'єр віддав ідеальний пас з флангу на фланг. Люк Шоу добре обробив м'яч і потужним ударом від лівої штанги відправив круглого точно в сітку.

ЩО ВІДБУВАЛОСЯ У ЛОНДОНІ ПЕРЕД МАТЧЕМ

Цим голом Шоу встановив історичний рекорд фіналів чемпіонатів Європи. До 25-річного захисника "Манчестер Юнайтед" ніхто ніколи (з 1960 року) не забивав таких швидких голів у вирішальному матчі турніру.

Італію це тільки розлютило. Номінальні господарі майже відразу ж організували відповідь, яка завершилася небезпечним штрафним. М'яч пройшов над поперечиною.

Команди практично не затримувалися в центральній зоні. Йшов відкритий футбол, де невеликою перевагою володіла Англія. Родоначальники футболу на всю використовували фланги, раз по раз загострюючи ситуацію біля воріт Доннарумми.

Італія була змушена більше грати з м'ячем та розміщуватися вище, і вікові К'єлліні і Бонуччі не завжди встигали за опонентами.

На 21-й хвилині ключовий футболіст "скуадри адзурри" Жоржиньо отримав пошкодження, але після невеликої паузи зміг продовжити зустріч.

До середини тайму швидкості трохи впали. Італія повільно працювала в позиційному нападі, але до реальних загроз Пікфорду справа не доходила.

Як тільки англійські футболісти підключали пресинг, то досить легко перехоплювали м'яч на чужій половині.

На 35-й хвилині К'єза вперше у Італії створив собі напівмоменти, але його дальній удар пройшов поруч зі штангою.

Останні хвилини пройшли в тиску Італії, але суперник грамотно розташовувався в захисті, успішно закрив всі зони і грав з позиції результату. Відсутність динаміки у італійців полегшувало завдання підопічним Саутгейта.

На початку другого тайму обидві команди демонстрували той самий малюнок гри, що і до перерви. У італійців було багато руху. Наступ у підопічних Манчіні виходив набагато бадьорішим і жвавішим, але на результаті це не позначалося. Насичена оборона гравців з Англії не дозволяли Пікфорду вступати в гру.

Так тривало до 62-й хвилині, коли К'єза створив перший по-справжньому гольовий момент у грі. Сам протягнувши круглого з флангу в центр, він вдарив в нижній кут, і тільки феноменальна реакція голкіпера врятувала англійців.

Через 5 хвилин Італія другим ударом у ворота зрівняла рахунок. Після подачі з кутового Леонардо Бонуччі вдало зіграв на відскоку і легко переграв кіпера. Центральний захисник "Ювентуса" забив у віці 34 років і 71 день, встановивши рекорд як найстарший автор голу у фіналах чемпіонату Європи.

На куражі футболісти Манчіні продовжили масовано атакувати, але Англія більш ніж п'ять хвилин цього робити не дозволила. Італія отримала можливість тримати м'яч між зонами з допомогою вертикальних передач, які не проходили в першому таймі.

За 4 хвилини до завершення основного часу Італія втратила найяскравішого футболіста в своїй команді, який фантастичними індивідуальними діями створив найбільше гострих моментів біля чужих воріт. Замість Федеріко К'єза на поле вийшов Федеріко Бернандескі.

У дебюті першого екстратайму Італія намагалася не дозволити англійцям навіть перейти центральну лінію. Ставало чітко видно, що сил у команд все менше і менше. На полi вже не було таких вибухових флангових проривів, як в основний час.

Йшли "гойдалки", коли то одна, то інша команда влаштовувала невелику облогу воріт суперника. На 104-й хвилині італійці мали відмінний шанс забити гол.

У другому додатковому таймі вже Англія грала першим номером, намагаючись атакувати, накочуючи одну хвилю атаки за одною. На результаті це не позначилося і доля титулу вирішилася в серії післяматчевих пенальті.

Решфорд і Санчо не забили свої удари. Не влучив у ворота і Жоржиньо. За рівного рахунку удар завдавав Букайо Сака, але Доннарумма відбив "постріл", здобувши для своєї команди жаданий кубок.

Італія – Англія 1:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0), по пенальті - 3:2

Голи: 0:1 – 2 Шоу, 1:1 – 67 Бонуччі.

Італія – Доннарумма, Бонуччі, Емерсон (Флоренці, 118), Ді Лоренцо, К'єлліні, Верратті (Локателлі, 96), Жоржиньо, Лоренцо Інсіньє (Белотті, 90), Барелла (Крістанте, 54), К'єза (Федеріко Бернардескі, 86), Іммобіле ( Берарді, 55).

Англія – Пікфорд, Тріпп'єр (Сака, 71), Магуайр, Стоунз, Шоу, Маунт (Гріліш, 99), Райс (Гендерсон, 74; Решфорд, 120), Стерлінг, Філліпс, Уокер (Санчо, 120), Кейн.

Попередження: Барелла (47), Бонуччі (55), Лоренцо Інсіньє (84), К'єлліні (90), Магвайр (106), Жоржиньо (114).

Серія пенальті: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Як повідомляв OBOZREVATEL, перед матчем британська газета The Times зганьбилася з анонсом фіналу, розмістивши замість складу збірної Італії прізвища німецьких футболістів.