Іспанія в серії пенальті обіграла Швейцарію і вийшла до півфіналу Євро-2020

4 хвилини
17,9 т.

Збірна Іспанії обіграла Швейцарію і стала першим півфіналістом чемпіонату Європи з футболу 2020 року. Зустріч у Санкт-Петербурзі завершилася в серії пенальті – 3:1.

Поєдинок вийшов досить прісним, а головна подія першого тайму в ньому сталася вже на 8-й хвилині. Після подачі кутового захисник іспанців Жорді Альба зважився на удар у дотик з-за меж штрафного. М'яч явно йшов в руки воротарю, проте хавбек Деніс Закарія невдало підставив ногу і вразив власні ворота.

Іспанці святкують гол.
Гол Закарії у свої ворота.
Іспанія забиває гол.

Цей момент вплинув на перебіг гри. Іспанці вирішили задовольнятися своєю перевагою і особливо не піднімали темп. Їхні суперники чітко показали, що готові захищатися і грати без м'яча, але постійно шукали свої шанси в швидкому відриві.

Швейцарці намагалися грати компактно.
Порушення правил у матчі.

Втім, нічого небезпечного до перерви команді сербського фахівця Володимира Петковича біля воріт іспанця Унай Симона створити не вдалося.

Боротьба за м'яч швейцарців та іспанців.
Ян Соммер у грі.

А ось вже на 10-хвилині Швейцарія мала реальний момент, щоб зрівняти рахунок. Після кутового Закарія пробивав напевно метрів із восьми головою, але не зміг влучити у ворота.

Ян Соммер робить сейв.
Іспанці домінують у матчі.

В середині 45-хвилинки Швейцарії вдалася швидка атака лівим флангом. Партнери вивели на удар Цубера, той із п'яти метрів бив із носка, але Симон виручив "фурію роху". Однак на 68-й хвилині і він був безсилий після ляпу своїх захисників.

Емерік Ляпорт, перериваючи передачу, влучив м'ячем у Пау Торреса. Рикошет зіграв на руку капітанові "наті" Джрдану Шакірі, який вискочив сам на сам і вразив кут воріт Симона.

Гольовий удар Шакірі.
Шакірі забив у ворота Іспанії.

На 77-й хвилині арбітр Мартін Олівер вилучив із поля Ремо Фройлера за грубий фол проти Жерара Морено.

Вилучення Фройлера.

Гра перекотилася в овертайм. На 92-й хвилині Жерар Морено з п'яти метрів не зміг влучити в кут воріт Соммер. Швейцарцям було неймовірно важко, кілька разів вони були близькі до того, щоб пропустити. На 101-й хвилині той же Морено знову не зміг пробити воротаря суперника.

Іспанія в буквальному сенсі "висіла" на воротах Соммера. На 116-й хвилині голкіпер забрав небезпечний удар Бускетса головою і дозволив своїй команді довести справу до серії пенальті. Там швейцарці не забили три 11-метрових і пропустили суперника до наступного раунду.

Швейцарія – Іспанія 1:1 (пенальті – 1:3)

Голи: 0:1 – 8, автогол Закарія, 1:1 – 68 Шакірі.

Швейцарія – Зоммер, Родрігес, Аканджі, Ельведі, Відмер (Мбабу, 100), Закарія (Шер, 100), Фройлер, Цубер (Фасснахт, 90), Шакірі (Соу, 81), Сеферович (Гаврановіч, 82), емболії (Варгас , 23).

Іспанія – Унаї Симон, Пау Торрес (Тіаго Алькантара, 113), Аспілікуета, Ляпорт, Альба, Сарабія (Ольмо, 46), Бускетс, Педрі (Родрі, 119), Коке (Льоренте, 90), Ферран Торрес (Ойарсабаль, 90) , Мората (Жерар Морено, 54).

Серія пенальті: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3.

Попередження: Відмер (67), Ляпорт (90), Гаврановіч (120).

Вилучення: Фройлер (77).

Як повідомляв OBOZREVATEL, Європейський футбольний союз (УЄФА) заблокував квитки фанатів збірної Англії, які ті викупили на гру з Україною в Римі. Причиною стала ситуація з коронавірусом у Великобританії.