Тактичний розбір: як "Арсенал" Зінченка майже програв золотий матч проти "Тоттенхема". Відео

4 хвилини
12,7 т.
Тактичний розбір: як 'Арсенал' Зінченка майже програв золотий матч проти 'Тоттенхема'. Відео

Лондонське дербі вийшло дійсно гарячим: перфоманс "Арсенала" із помилкою воротаря, помножений на травму Вернера та реінкарнацію "Тоттенгема" подарували нам неймовірний за емоціями та перебігом подій матч. Надзусиллями канонірам вдалося зберегти такі важливі 3 очки - OBOZ.UA розповідає про всі тактичні рішення крутезної гри.

Склади перед грою

Цей матч відкривав тоттенгемську чемпіонську вакцинацію: нещодавно ми розуміли, що шпори можуть боляче вкусити кожного з лідерів. Навіть коли "Ліверпуль" сам викинув себе з обох турнірів, ми зрозуміли, що вплив "Тоттенгема" буде ще відчутнішим. Щоб вибороти таку важливу перемогу, виходили Едегор, Сака, Троссард, Габріел і Райс. Зінченко залишився на лаві, розгромлений конкуренцією на позиції. Та якщо "Арсенал" змагався за золото, то в інших лондонців на кону була ЛЧ - теж дуже важливий для команди турнір. В битві за єврокубки стартували Вернер, Бентанкур, Сон, Ромеро та Меддісон.

Перший тайм. "Тоттенгем" сильніший ініціативно, але повністю програв ситуативні вмикання "Арсенала"

Аби нейтралізувати небезпечні розкриття канонірів, "Тоттенгем" із перших хвилин почав дуже високо пресингувати. А під час ударів від воріт щільно розташовувався в центрі, щоб бути поруч із кожним суперником, особливо Сака та Райсом. "Арсенал" же постійно шукав можливість вибігти, які зривали - футболісти збирали на собі фоли ніби бузок цього раннього весняного сезону.

Намагання красиво розіграти й організувати комбінацію з обох сторін чітко характеризує першу половину матчу. Але господарі цей тиск швидко провалили. Хйьойберг невчасно опинився під подачею з кутового від Сака - і зрізав м’яча у власні ворота. Але як же святкував "Арсенал": спокійно стали в енергетичне коло. Самі ж гравці розуміли, що одного голу в такій важливій зустрічі взагалі не вдосталь.

Малюнок гри змінився одразу: шпори перестали бути обережними й за 5 хвилин створили 4 гострі моменти, що стало можливим після активності Вернера. Знадобилося лише 7 хвилин аби забити, щоправда, гол скасували - VAR довелося попітніти, аби вирахувати, від якого вигину п’ятої точки Габріела проводити лінію офсайду. На секундне потрясіння "Арсенал" відповів зразковою контратакою: у три дотики вихід від власних воріт до чужих, із використанням обох флангів, а спринт Сака перетворився на розкішний гол в кут. Потім стався ще один кутовий - відпрацьована до ідеалу подача із закруткою м’яча до воріт. Цього разу вона зустрілася з головою Гаверца та пробила Вікаріо втретє. Шок 0:3 - і жодного разу червоні не святкували, лише генерували новий запал в енергетичному колі.

Що вплинуло на команду Постекоглу? Травма Вернера - вона повністю зламала дух. Без швидкості, ініціативності та власних вибухових увімкнень німця, білі втратили вістря своїх атак. А ще чудова організованість канонірів у захисті: вони віддали м’яча та спиралися виключно на контратаки. До перерви "Тоттенгему" вдавалося нагнати понад 70% володіння, але простір на свою атаку навіть так не виникав.

Другий тайм. "Арсенал" грав так само круто, але зарано повірив у виграний матч

Таке враження, що тренер "Тоттенгема" витратив весь час перерви на пояснення, як же забити хоча б один гол. Адже одразу по перерві шпори почали перевантажувати лівий фланг захисту суперника, відсутність Вернера вдалося компенсувати яскравішою грою Порро та Сарра. Але структура гри лишилася схожою: білі атакують, червоні контратакують. Постекоглу точково бив замінами, а от Артета не поспішав збивати темп власної команди. Із цим збиванням чудово впорався голкіпер "Арсенала".

Гол, який забив Ромеро - суцільна симфонія імені голкіпера. Енергетичне коло без воротаря ніби позбавило його залученості до спільного результату і в абсолютно спокійній ситуації іспанець привозить у власні. Рая подарував м’яча аргентинцю просто перед воротами ніби своєму захиснику, Крістіану лишалося лише вистрілити у вільний кут. Якби він тут не забив - стадіон би просто зжер захисника.

Відзначимо роль Едегора - звичний центр поля він змінив на абсолютну універсальність. Права бровка, проривний форвард, опорник, кроси зліва - невиразний на загальному фоні, він виконав шалений обсяг роботи, переміщеннями звільняючи зони від флангових оборонців "Тоттенгема" під Сака чи Гаверца. Німець взагалі провів, напевно, кращий матч у сезоні. Цьому посприяв не тільки гол, а й працьовитість у пресингу та під час перехоплень ще біля чужого карного. Хоча фінал гри вийшов дуже складним саме для лідерів АПЛ.

Чим ближче до свистка, тим більше в захисті ставало пожеж. Рая, який засумував без роботи, змушений був зачищати помилки Габріела та Томіясу. Склалося враження, що лівий фланг от-от зламається, хоча на стандартах "Арсенал" відбивався дуже солідно. Ще й Райс вгамселив Девіса по нозі, подарувавши пенальті для Сона - кореєць з усієї сили пробив у дев’ятку. Лише відмовившись від другорядної ролі та ставши повноцінним автобусом, каноніри втримали таку важливу перемогу, а господарі не конвертували потужний тиск навіть у нічию.

2:3 - ніщивний перший тайм та складний другий дозволяють "Арсеналу" переграти "Тоттенгем" та зберегти лідерські позиції. З урахуванням перемоги "Сіті" у своєму матчі проти "Ноттінгема", нас чекає дуже насичене завершення АПЛ, де шпори все ще можуть сказати своє слово. Попереду в команди Зінченка лишаються "Борнмут", "МЮ" та "Евертон".