Чому збірна провалилася проти слабшого суперника: аналіз матчу Україна – Румунія

4 хвилини
13,6 т.

Збірна України провела перший матч на Євро-2024 – наші програли 0:3 збірній Румунії. В один момент і в одному місці зійшлося одразу кілька критичних факторів, які розтрощили весь план і всю мотивацію жовто-синіх на гру. OBOZ.UA намагається зрозуміти, що пішло не так і чому Україна із таким соромом поступилася найслабшій команді групи.

Відео дня

Стартові склади

Україна: Лунін – Конопля, Забарний, Матвієнко, Зінченко – Судаков, Степаненко, Шапаренко – Циганков, Довбик, Мудрик

Румунія: Ніце – Раціу, Дрегушин, Бурке, Банку – М. Марін – Ман, Р. Марін, Станчу, Коман – Дрегуш

Перший тайм. Із мрією, але без результату

На початку гри сподобалась сміливість збірної України та ініціативність, адже ми побачили чимало закидань від захисників далеко уперед, що не притаманно нашим гравцям. Спокійний контроль проти незамкненого на своїй половині суперника змушував грати ширше, більше через фланг Мудрика. Розраховували тут на швидкість, хоча не завжди йому вдавалося за ними встигати. Циганков на початку гри шукав свій момент і навіть пробив, але щільний захист заблокував удар. Власною спробою відповів Коман – точно по центру, Лунін контролював ситуацію.

Вихід Довбика зі стартових хвилин - ставка на зв'язку із Циганковим. Ми чудово побачили у матчі проти Молдови, що жиронська хімія продовжує працювати, на неї чекали і зараз. Та й взагалі Ребров сподівався, що закидати на Артема будуть усі, бо нападник відчуває, коли треба почати забігання: працювали наперед Степаненко, Судаков і Мудрик. Дрегушин і Бурке мали чимало роботи під час постійного контролю за нашим форвардом. Вони ж проспали таке проривання Довбика після ауту, але за мить до удару команді допоміг Коман.

Коли Румунію не вдалося загнати у пастку закиданнями через все поле, Україна почала грати більш класичну схему: активні фланги, підключення Коноплі та Мудрика із подальшими навісами до карного. Однак відмова від такого тиску дала простір румунам і вони почали закривати вже нас: саме так і прийшов гол із тотальною помилкою усієї лінії захисту. Ман підібрав поганий виніс Луніна й викотив на Станчу, який в один дотик вистрілив під поперечку. 116 км/год - потужний удар, який жовто-сині самі дозволили виконати.

Маємо відзначити чітку та виважену гру суперників і в захисті: повівши у рахунку, румуни змушували тримати м’яч перед останньою третиною і робити багато зайвих пасів. Ще й атакувальний потенціал у них прокинувся, який наші гравці не могли збити. Команди почали обмінюватися гострими моментами, а українці настільки високо пішли вперед, що позаду лишалася нестандартна пара Зінченко-Забарний.

Підсумок тайму – безініціативна гра української команди, коли не вдалося забити швидко та квола гра після пропущеного м’яча. Контрольованого хаосу, який дозволяє передбачати дії суперника, також не було. Наслідок тайму - сподівання, що спрацює стара схема на камбек, коли пропускаємо перші.

Другий тайм. Подарунки для румунів

Але це сподівання не спрацює, залишившись шоком у пам’яті фанатів. Навпаки, по перерві у центрбеків додалося проблем: Румунія оселилася біля наших воріт і постійно намагалася різними шляхами. Раз за разом вони були все ближче, а на єдиний наш випад видали розкішну контратаку. Її наче вдалося перервати, однак Марін був на підборі та розрядив ще один суперудар. Лунін знову був безсилий: м’яч просковив повз його руки та залетів у дальній кут. Минає кілька хвилин - і тотальна деморалізація добиває збірну голом вже Дрегуша. Коли у підкат в захисті кидався вже Довбик - це про жахливий моральний стан оборонців, не здатних під таким тиском стати надійним прикриттям.

А що наші? Жовто-сині й далі грали якусь зрозумілу тільки їм гру. Ніби блекаут стався на полі і всі залишилися без зв’язку; не відчувалося навіть розуміння, хто і де перебуває на полі. Індивідуально футболісти намагалися щось створити, однак одного лиш бажання не було вдосталь. Той же Судаков протягнув від карного до карного – і банально розгубився. Його тричі не змогли збити у підкаті, але сам півзахисник вирішив не пробивати, а шукати пас, чим момент був зіпсований. Те ж сталося і з Мудриком: у Михайла вийшов удар, проти запізно, коли його вже закрили три румуни.

Технічні помилки із трансляцією стали вершиною вражень від гри, коли навіть сервери не витримали люті вболівальників. Ребров у цей час повністю освіжив центр і дав посилення в напад, та це не допомогло: високий відсоток володіння не призводив до організованих атак. Якщо в першому таймі Довбик був дуже активний попереду, то по перерві йому довелося забути про чужу половину поля. Лише один раз він біг як асистент для Судакова, а потому Артем повністю відійшов у захист. За всю гру якусь різницю намагався зробити хіба що Мудрик, та й того сконцентровано зустрічали дуже щільним низьким блоком. Румунія відмінно підготувалася до команди України та знищила всі коронні ходи. Наша основа згоріла задовго до того як вийшла на поле і підняла хвилювання фанатів за глибину складу до найвищих висот.

3:0 - жовто-сині пролітають в першому матчі Євро-24. Перші 30 хвилин гри Україна була красива на полі, але дальній постріл Станчу розбив атмосферу та перетворив гру жовто-синіх на провальний перфоманс. Це гра, де не вдалася жодна домашня ідея, де захист не зміг вдало закрити підбирання і міцно встояти у персональних дуелях. Півзахист не став першим рубежем та допоміжною ланкою для атак, за рахунок чого Румунія легко переходила центр поля, перекривши кисень нашим флангам. Підсумок гри невтішний і далі нам треба лише вигравати дві сильні команди квартету.