8 речей, якими здивував "Шахтар" у матчі з "Реалом": 20-річний джокер та захист із ризиком

3 хвилини
27,0 т.
Реал Шахтар

У четвертому турі Ліги чемпіонів у Мадриді донецький "Шахтар" програв місцевому "Реалу" 1:2, але здивував своєю грою і суперника, і вболівальників, і фахівців. Після 0:5 у Києві "гірники" показали яскравий, динамічний футбол та створили не менше гольових моментів, ніж іспанський гранд.

OBOZREVATEL вирішив розібратися, які сюрпризи зробив "Шахтар" у поєдинку на "Сантьяго Бернабеу".

1. Приємно здивувало, що Роберто Де Дзербі здався та зрозумів, що Тарас Степаненко у центрі поля для руйнування атак мадридців йому просто необхідний. І випустив опорника з капітанською пов'язкою.

Тарас Степаненко.

2. Але якщо хід зі Степаненком відверто напрошувався, особливо після проваленого поєдинка в Києві та 0:5, то поява з перших хвилин у Мадриді молодого Мудрика стала величезним сюрпризом. А з іншого боку – "гірникам" дуже потрібно було посилити свій напад, який мовчав на груповому етапі Ліги чемпіонів.

І каші 20-річний Мудрик, який мав стати джокером італійського наставника, не зіпсував. Досвіду матчів із такими суперниками йому ще не вистачає, про що свідчив момент на 13 хвилині, коли Михайло міг забивати, але надто далеко відпустив м'яч, яким одразу заволодів Куртуа. Але Мудрик постійно загострював і тримав у напрузі захист "Реала".

Молодий півзахисник "Шахтаря" Михайло Мудрик.

3. Ризикована гра захисників "Шахтаря" змушувала мало не підскакувати. І складається враження, що пара Матвієнко-Марлон у центрі оборони все ніяк не уживеться. Взяти хоча б епізод із Модричем вже на 5-й хвилині матчу, який вільно почувався у чужому штрафному майданчику, і лише майстерність Трубіна врятувала "гірників". Але потім Марлон на пару з Трубіним привезли перший гол у власні ворота. І як для колишнього захисника "Барселони" бразилець надто часто помиляється.

Карім Бензема завдав багато проблем захисникам "Шахтаря"

4. Буквально за два тижні "Шахтар" покращив свою атаку і був набагато небезпечнішим, ніж на "Олімпійському". Гості могли відкрити рахунок уже на 10-й хвилині, але удар Алана Патріка в дальній кут взяла на себе штанга. Проте за моментами "гірники" нічим не поступалися титулованішому супернику. І закономірно забили перший гол українських команд на груповому етапі нинішньої Ліги чемпіонів, коли Фернандо майстерно завершив швидку атаку.

Фернандо зумів засмутити Куртуа.

5. Здивувало, що "гірники" не стали випрошувати пенальті на Додо на 8-й хвилині зустрічі, хоча підстави для цього були. Менді обіймав бразильця і допоміг йому опинитися на газоні. Гості могли хоча б спробувати переконати арбітра переглянути відеоповтор після того, як Додо обурено підняв руки у відповідь на бездіяльність судді.

Додо серед футболістів "Реала".

6. Один із найбільш помітних своїх поєдинків у складі донецької команди провів бразильський нападник Фернандо, який у "Шахтарі" з 2018 року, але починає розкриватися тільки зараз. Тому автор єдиного голу "гірників" закономірно отримав одну із найвищих оцінок на аналітичних порталах.

Фернандо зрівняв рахунок у матчі.

7. Знаючи про можливості французького нападника мадридського "Реала" Каріма Бензема, захист "Шахтаря" все одно двічі втратив претендента на "Золотий м'яч". І дорого за це заплатив. Дві гольові можливості та два голи.

Карім Бензема.

8. І що найдивовижніше, незважаючи на результат, це був найкращий матч Де Дзербі в єврокубках на чолі "Шахтаря". А смілива і видовищна гра донеччан принесла задоволення багатьом любителям футболу. Хоча треба визнати, що "гірників" розкутував перший пропущений гол. До цього вони тиснулися до свого штрафного майданчика під тиском іспанців.