Більше ніж €65 млн: скільки вже заробили "Динамо" та "Шахтар" у Лізі чемпіонів

6,4 т.
Динамо Шахтар

Представники України в Лізі чемпіонів, київське "Динамо" і донецький "Шахтар", вже гарантовано заробили 66,5 мільйонів євро на двох. Наші клуби вдруге поспіль разом пробилися до основної сітки турніру.

Про це стало відомо після того, як "гірники" в драматичному протистоянні обіграли за сумою двох матчів французький "Монако". Після виїзної перемоги 1:0 "Шахтар" на поле ОСК "Металіст" в Харкові поступався 0:2 вже після першого тайму, але зумів в овертаймі зрівняти рахунок. "Динамо" ж, нагадаємо, потрапило в групу як чемпіон України.

"Шахтар" святкує вихід до Ліги чемпіонів.
"Динамо" напряму вийшло до Ліги чемпіонів.

ЯК РОЗПОДІЛЯЮТЬСЯ ПРИЗОВІ У ЛІЗІ ЧЕМПІОНІВ

Згідно з розподілом призових від Європейського футбольного союзу (УЄФА) кожна команда отримає по 15,64 млн євро за участь в груповому турнірі. Крім того, учасникам гарантовані преміальні відповідно до клубного коефіцієнту УЄФА за останні 10 років.

Рейтинг клубів УЄФА за 10 років.
Розподіл призових в Лізі чемпіонів.

СКІЛЬКИ ЗАРОБИЛИ "ДИНАМО" ТА "ШАХТАР

"Шахтар" серед 32-х команд ЛЧ розташувався в цьому рейтингу на 15-му рядку, а "Динамо" – на 20-му. Таким чином, загальні виплати "гірникам" складуть 36 мільйонів євро, а кияни отримає 30,5. Також українським клубам дістанеться частина прибутку УЄФА від реалізації маркетингових прав.

"Челсі" – діючий переможець Ліги чемпіонів.
Кубок переможця Ліги чемпіонів.

Відзначимо, що за перемогу на груповому етапі передбачаються преміальні в розмірі €2,8 млн, а за нічию – €930 тис.

Як повідомляв OBOZREVATEL, український тренер Юрій Вернидуб увійшов до історії Ліги чемпіонів, вивівши до основної сітки тираспольський "Шериф". Молдова вперше буде представлена в групі найпрестижнішого клубного турніру.