Бельгія вибила чемпіона Європи Португалію з Євро-2020. Відео голу, фото, статистика, сітка плей-оф

4 хвилини
36,5 т.
Торган Азар

Перший номер рейтингу ФІФА збірна Бельгії обіграла чемпіона Європи Португалію на Євро-2020. Поєдинок 1/8 фіналу відбувся в Севільї і завершився з рахунком 1:0.

До цього команди зустрічалися між собою 18 разів. У п'яти матчах успіх святкували бельгійці. Ще 7 разів була зафіксована нічия.

Обидві команди розпочали матч пішки. Португалія спокійно перекочувала м'яч на своїй половині поля, у той час Бельгія навіть не думала про пресинг.

Ромелу Лукаку.

З 10-ї хвилини ситуація дзеркально змiнилася. Уже бельгійські футболісти взяли гру під свій контроль, трохи притиснувши суперника до воріт.

Ближче до середини тайму у збірної Португалії виник перший по-справжньому небезпечний момент. На 26-й хвилині Вермален метрів за 30 від воріт зіграв рукою. Бити взявся Кріштіану Роналду, але потужний постріл парирував Тібо Куртуа.

Кріштіану Роналду.

М'яч здебільшого перебував у районі центрального кола, переходячи від однієї до іншої команди. Гравці більше працювали на руйнування чужих атак, ніж на творення своїх.

В результаті глядачі періодично починали свистіти, вимагаючи більше активностей від футболістів. На стадiонi "Ла-Картуха" тривав досить закритий футбол. Обидві команди явно побоювалися один одного і тому не хотіли ризикувати.

Все змінилося під завісу тайму. Нічого бельгійці не створювали у своїх атаках аж до 42 хвилини, коли потужний дальній постріл Торгана Азара зробив рахунок 1:0.

Другий тайм почався для бельгійців із втрати. На 48-й хвилині Кевін Де Брюйне несподівано зупинився і став показувати тренерському штабу, що не може продовжити гру.

Кевін Де Брюйне

Його замінив Дріс Мертенс.

Дріс Мертенс (№14).

Фернанду Сантуш також вирішив додати креативу команді, випустивши лідера "Манчестер Юнайтед" Бруну Фернандеша. Бернарду Сілву був малопомітний весь цей час, тому заміна виглядала дуже логічною.

Бруну Фернандеш

До 20-ї хвилини м'ячем більше володіли португальські гравці. Вони великими силами окупувалися на половині поля Бельгії, ризикуючи не встигнути на захист і пропустити контратаку.

Аксель Віцель (у червоному) і Діого Жота.

Бельгійці намагалися заспокоїти гру, але португальці своїм пресингом не давали їм свободи. До 71-ї хвилини темп гри знову впав. Бельгія явно грала по результату, нікуди не поспішаючи.

Португальські гравці дедалі більше й більше нарощували тиск і на 82-й хвилині лише реакція Куртуа врятувала від голу Жоау Фелікса. У наступній атаці Геррейро влучив у штангу.

Жоау Фелікс.

Заключні хвилини матчу пройшли в штурмі воріт голкіпера "Реала", але перевести матч в овертайм уже колишні чемпіони Європи не змогли.

В 1/4 фіналу підопічні Роберто Марінеса зіграють у п'ятницю, 2 липня, проти Італії. Початок о 22:00.

Бельгія – Португалія 1:0 (1:0, 0:0)

Гол: 1:0 – 42 Азар.

Бельгія – Куртуа, Алдервейрелд, Вертонген, Вермален, Меньє, Азар (Дендонкер, 90), Тілеманс, Азар (Карраско, 87), Вітцель, де Брюйне (Мертенс, 48), Лукаку.

Португалія – Руй Патрісіу, Пепе, Діогу Далот, Рубен Діаш, Геррейро, Пальінья (Данилу Перейра, 78), Моутінью (Жоау Фелікс, 56), Бернарду Сілва (Бруну Фернандеш, 56), Саншеш (Сержіу Олівейра, 78), Діогу Жота (Андре Сілва, 70), Роналду.

Попередження: Пальїнья (45), Діогу Далот (51), Вермален (72), Пепе (77), Алдервейрелд (81).

СТАТИСТИКА МАТЧУ

Португалія завдала один удар у ствір.

ВІДЕООГЛЯД МАТЧУ

Нагадаємо, що в 3-му турі групового етапу Португалія звела внічию поєдинок проти Франції. Підсумковий рахунок на "Пушкаш Арені" (2:2).