Аж злість бере: самі образливі вильоти українців з єврокубків

11,7 т.

Здається, українські вболівальники вже просто звикли до "прокляття останніх хвилин". Регулярно наші команди пропускають в кінцівці, упускаючи перемоги або просто потрібний результат. Але якщо на груповій стадії такі поразки досить швидко забуваються, то в іграх на виліт буквально ріжуть по живому.

Удар Палопа, фіаско в Полтаві та злий рок "Зорі" - вчорашня невдача луганчан проти "Лейпціга" знову змусила згадати найбільш епічнф та невдалі вильоти українців з єврокубків.

Читайте: Офіційно: головний тренер "Зорі" подав у відставку після вильоту з Ліги Європи

"Фейеноорд" - "Зоря" - 4:3

Голи: Те Вреде (18), Схакен (27, 48), Маню (92) - Малиновський (56, 80), Білий (71)

Стадія: плей-офф кваліфікації Ліги Європи

Фатальний момент: втрата м'яча Малиновським на 90+2-й хвилині неподалік своєї штрафної

Руслан Малиновський (праворуч)

Поступившись "Лейпцигу", "Зоря" створила вже цілу серію невдач - в трьох кваліфікаціях ЛЄ луганчани незмінно вилітають в плей-офф, кожен раз пропускаючи після 90-ї хвилини. Але якщо в дуелі з "Легією" в 2015-му це не грало ролі, то в 2014-му стало для українців справжнім ударом.

Так, тоді "Зоря" лише вперше в своїй новій історії пройшла в єврокубки і не особливо розраховувала вибити статусний "Фейеноорд". Але після домашніх 1:1 в гостьовому матчі команда Юрія Вернидуба на 80-й хвилині зробила потрібний рахунок - 3:3. Залишалося тільки дограти матч.

Руслан Малиновський, який зробив тоді дубль в Роттердамі, міг стати великим героєм, але незабаром втратив всі схвальні відгуки. На 92-й хвилині Руслан біля власного штрафного майданчика замість "подалі вибити м'яч" хотів зробити м'який пас, але суперник перехопив м'яч і організував атаку. Так "Фейє" забив четвертий, переможний гол, а "Зоря" отримала перший дуже гіркий урок проходження відбору.

"Ворскла" - "Жиліна" - 3:1

Голи: Шиндер (67), Ткачук (90 +1), Турсунов (101, пен.) - Вілліам (120+1)

Стадія: 3-й раунд кваліфікації Ліги Європи

Фатальний момент: пропущений гол на останніх хвилинах за потрібного рахунку 3:0

"Ворскла" проти "Жиліни"

Насправді епічний виліт, що поклав початок кваліфікаційним невдачам полтавчан в останні роки. "Ворскла" не те, що на останніх хвилинах - на останніх секундах пропустила гол і втратила путівку в наступну стадію.

Хоча після поразки в Словаччині (0:2) в команду Сачко мало хто вірив, але полтавчани зіграли героїчно. Вже на компенсованих хвилинах основного часу "Ворскла" відіграла гандикап у два м'ячі, а на 101-й хвилині вийшла вперед і фактично "поклала" "Жиліну".

Але потім трапився справжній конфуз. В одній з останніх атак, замість контролю м'яча з дограванням матчу Олександр Ковпак вирішив підловити воротаря словаків ударом здалеку. Не вийшло, і голкіпер швидко ввів м'яч, полтавчани програли боротьбу, а форвард "Жиліни" вийшов на ударну позицію. У підсумку - "кинджальний" удар під штангу, і "Ворскла" залишає турнір.

"Аустрія" - "Металург" Донецьк - 3:2

Голи: Окотіє (36), Ачимовіч (70, пен.), Сулімані (115) - Танасе (20), Мхітарян (54)

Фатальний момент: пенальті у другому таймі та забійний штрафний за 5 хвилин до кінця

У 2009 році донецький "Металург" мав відмінні шанси зіграти в груповому етапі Ліги Європи, але драматично поступився в боротьбі з віденською "Аустрією".

Битва австрійців і донеччан вийшла по-справжньому жорсткою. Після 2:2 в Донецьку "Металург" зумів не тільки забити "Аустрії" в гостях, а й повести в рахунку! Втім, було занадто наївно думати, що МД уникне суддівських рішень, пов'язаних зі стандартами, що в підсумку і сталося - на 70-й хвилині у ворота донеччан був призначений пенальті - 2:2.

Все цілком йшло до серії пенальті, але на 115-й хвилині "Аустрія" заробила штрафний, виконавши його фактично бездоганно. 3:2, і українці їдуть додому.

"Шахтар" - "Севілья" - 2:3

Голи: Матузалем (49), Елано (83) - Мареска (52), Палоп (90+4), Чевантон (105)

Стадія: 1/8 фіналу Кубка УЄФА

Фатальний момент: пропущений гол на останніх хвилинах від воротаря

Андреас Палоп

Про цей матч "імені Палопа" вже сказано-переказано, але той поєдинок - класика українських провалів в єврокубках. Після "Шахтаря" з Палопом досі ніхто з українських команд не пропускав гол в єврокубках від голкіпера, а та поразка донеччан стала вже як прізвизько.

"Шахтар" здобув і майже втримав потрібний результат (2:1), у "Севільї" в останній атаці підключається на кутовий голкіпер Андреас Палоп, і саме воротар ударом головою забиває і переводить гру в овертайм. У цей час керівники "Шахтаря" вже відволіклися від гри та починали святкувати, а коментатор В'ячеслав Шарафутдинов почав розповідати, з ким донеччани зустрінуться в наступній стадії...

"Марсель" - "Дніпро" - 1:0

Гол: Дрогба (55, пен.)

Стадія: 1/16 фіналу Кубка УЄФА

Фатальний момент: неправильно виконаний пенальті Дрогба, з якого був зарахований єдиний гол у двох матчах

В цьому протистоянні не було нічого фатального-драматичного на останніх хвилинах або в доданий час. Але сам гол (єдиний і переможний) "Марселя" показав, що таке реальне невезіння для українських команд в єврокубках.

"Дніпро" не поступався більш іменитому супернику, але в другому таймі "Марсель" заробив пенальті. Дідьє Дрогба взявся виконувати, але під час удару послизнувся і пробив з подвійним торканням, у чому пізніше зізнався і сам. Але арбітр цього не побачив, зарахувавши гол.

Той гол так і залишився єдиним у протистоянні (в Дніпропетровську матч закінчився 0:0), дуже прикро обірвавши єврокубковий шлях дуже сильного "Дніпра" Євгена Кучеревського.