Португалія обіграла Францію в драматичному фіналі Євро-2016

68,7 т.
Португалія - ​​Франція

Збірна Португалії стала переможцем Євро-2016. У драматичному фіналі, який відбувася в Парижі, команда Фернанду Сантуша в додатковий час обіграла Францію з рахунком 1:0.

Незважаючи на статус гостей цього матчу, господарі турніру активно почали зустріч. Французи зі стартових секунд включили високий пресинг, нагнітаючи обстановку на половині поля суперника.

Читайте: Євро-2016. Португалія - ??Франція - 1-0: хронологія фіналу

Вже на 9-й хвилині "Ле Бле" мали прекрасний шанс відкрити рахунок. Грізманн класно пробивав головою після закидання за спини захисникам, але кіпер португальців не схибив. Руй Патрісіу в ефектному стрибку потягнув удар кращого бомбардира Євро.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕООГЛЯД МАТЧУ ПОРТУГАЛІЯ - ФРАНЦІЯ

За кілька миттєвостей до цього стався один з головних епізодів поєдинку на "Стад де Франс". Півзахисник "Вест Хема" Дімітрі Пайє в центрі поля грубо в'їхав у ногу Роналду. Суддя не помітив відвертого фолу на лідера збірної Португалії, не давши ні штрафного ні картки порушнику.

Getty - Пайє (праворуч) зламав Роналду

Піренейські лікарі тимчасово "підлікували" свою зірку, однак надовго Кріштіану не вистачило. Через чверть години Роналду забрали з поля на носилках, що стало величезною втратою для номінальних господарів.

Читайте: Євро-2016. Сумарна вартість всіх футболістів фіналу склала космічну суму: інфографіка

До кінця тайму гра обох команд більше нагадувала шахову партію. Обидві збірні поперемінно контролювали м'яч, у неспішному темпі намагаючись зламати оборону суперника.

Після перерви характер зустрічі не змінився. Франція більше володіла територіальною перевагою, а Португалія відверто грала другим номером. При цьому ризикувати і відкриватися ніхто не хотів, прекрасно усвідомлюючи, що стоїть на кону.

Грузлий футбол тривав протягом усього другого тайму. Головним диригентом атак "триколор" несподівано виступив хавбек Мусса Сіссоко, який регулярно напружував португальських захисників своїми нестандартними рішеннями.

Getty - один з проривів Мусса Сіссоко

У португальців функції лідера на себе взяв Луїш Нані. Саме його навіс-удар на 80-й хвилині ледь не довів до інфаркту всю Францію. Голкіпер Льоріс насилу впорався з підступним прострілом півзахисника, після чого парирував ефектне добивання через себе від Куарежми.

Французи мали дві чудові нагоди, щоб відкрити рахунок. Спершу Грізманн пробив головою над поперечиною, а в самому кінці зустрічі Жиньяк, накрутивши Пепе, потрапив в штангу з лінії воротарського.

У додатковий час тактична битва команд продовжилася. Здавалося, що виявити переможця в овертаймі так і не вдасться, і все вирішить серія пенальті. Однак Португалія свій момент все-таки реалізувала і зуміла забити. Спершу Геррейро пробив зі штрафного в поперечину, а через пару хвилин Едер потужним ударом здалеку вразив кут воріт Льоріса.

Getty - Едер забив вирішальний м'яч

Таким чином Португалія вперше в історії виграла чемпіонат Європи. У 2004-му році піренейці були близькі до цього на домашньому Євро, однак сенсаційно програли у фіналі Греції з рахунком 0:1.