Драма вечора: "Шахтар" вилетів із Ліги Європи, пропустивши з пенальті на останній хвилині

30,5 т.
Шахтар Сельта

Донецький "Шахтар" у важкій та неймовірно нервовій боротьбі програв іспанській "Сельті" у повторному матчі 1/16 фіналу Ліги Європи і вилетів із турніру. У Харкові український клуб не зміг нічого зробити з представником Примери, поступившись в овертаймі - 0:2. При цьому гру в додаткові півгодини команда з Віго перевела в останню хвилину основного часу, реалізувавши пенальті.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕООГЛЯД МАТЧУ "ШАХТАР" - "Сельта"

Наставник "гірників" Паулу Фонсека досить несподівано вирішив не ставити в основний склад Тараса Степаненка, який перед цим був дискваліфікований. Місце в "старті" зберіг Максим Малишев.

Маючи мінімальну перевагу після першої гри, донецька команда прогнозовано віддала ініціативу супернику, сподіваючись на швидкі контратаки. Вже на 10-й хвилині після небезпечного прострілу Тайсона міг забивати Віктор Коваленко, але не зміг пробити воротаря.

Читайте: Російський "Зеніт" ганебно вилетів із Ліги Європи

Після цього "Сельта" щільно заволоділа м'ячем. Наприкінці півгодини поєдинку супершанс мав Яго Аспас. Форвард гостей із лінії штрафного бив точно в дальній кут, але Андрій П'ятов виручив своїх партнерів.

Через 10 хвилин "Шахтар" відповів своїм моментом. Після серії рикошетів Тайсон, пожонглювавши м'ячем, бив ножицями, але голкіпер іспанців впорався з ударом. А трохи пізніше знову після пострілу Аспасу довелося попотіти П'ятову.

Після перерви характер гри не змінився. На початку другого тайму команди обмінялися небезпечними моментами. Спочатку Пабло Ернандес не влучив у ворота ударом головою метрів із п'яти, а потім Фред не зміг пробити Серхіо Альвареса, пробиваючи з меж штрафного.

Читайте: Все знав: тренер "Шахтаря" висловився про ситуацію в Донецьку

На 58-й хвилині "Шахтар" не зміг реалізувати забійний момент, коли Бланко-Лещук примудрився потрапити в голкіпера ударом із лінії воротаря. Уже через п'ять хвилин Аспас в упор розстрілював П'ятова, але наш страж воріт виявився в цій дуелі сильнішим.

За 15-ть до кінця основного часу матчу гості "щільно насіли на ворота українців. Апофеозом тиску команди з Віго став момент, коли Іван Ордець виносив м'яч практично з порожніх воріт.

Останні хвилини перетворилися на справжнє нервування. Донеччани частіше грали на відбій, ніж думали про осмислений вихід з оборони в атаку. У підсумки гірники не встояли, на 90-й хвилині отримавши пенальті у свої ворота, яке спокійно реалізував Аспас.

В овертаймі підопічні Фонсеки не натрапляли на небезпеку. Українці явно втомилися і програли чи не всі єдиноборства. Розв'язка ж настала на 109-й хвилині зустрічі. Кабраль після подачі кутового виграв "другий поверх" і відправив м'яч у сітку, вивівши свою команду в 1/8 фіналу.

Ліга Європи. 1/16 фіналу а (матч-відповідь)