Українські біатлоністи програли в "лотереї" у масовому старті Олімпійських ігор

2,7 т.
Українські біатлоністи програли в 'лотереї' у масовому старті Олімпійських ігор

Біатлонна програма Олімпійських ігор-2022 закрилася гонкою з масовим стартом у чоловіків на 15 км із чотирма вогневими рубежами. Серед 30 найкращих за підсумками виступу на Кубку світу та на Олімпіаді бігли українці Дмитро Підручний та Артем Прима. Усім їм довелося дуже складно у боротьбі з поривчастим вітром, і в підсумку менше двох промахів ніхто не зробив.

Спочатку наші біатлоністи трималися на початку третього десятка, але перша ж стрільба все змінила. Підручний лежачи обійшовся без промахів, причому відстрілявшись усього за 28 секунд, і побіг на дистанцію п'ятим.

Дмитро Підручний на трасі.

Проте потім стрільба перетворилася на лотерею, і наші в ній виявилися не найщасливішими. Лежачи Підручний зробив три промахи, а потім пускав мимо по дві кулі на кожній стрільбі стоячи. З сімома неточними пострілами наш капітан фінішував 24-м.

Підручний в останній гонці ОІ-22.

Артем Прима вже на першій же стрільбі зробив два промахи і пішов із рубежу передостаннім, 29-м. Далі він також не закрив сім мішеней на чотирьох стрільбах і завершив дистанцію 28-м.

Артем Прима на олімпійській трасі.

Перемогу ж із великим відривом у 40 секунд від найближчого переслідувача здобув норвежець Йоханнес Тінгнес Бе, який допустив чотири промахи. "Срібло" дісталося шведу Мартіну Понсілуомі (2), "бронза" – ще одному біатлоністу з Норвегії Ветле-Сьястаду Крістіансену (3).

Результати масового старту.

А француз Кантен Фійон-Майє вперше на ОІ-22 залишився без медалі, фінішувавши четвертим.

Кантен Фійон-Майє з медаллю.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Прима вибачився за погану стрільбу в естафеті. Наша четвірка фінішувала дев'ятою.

Раніше Підручний встановив особистий рекорд на Олімпіаді-2022, показавши 18-й результат у індивідуальній гонці.