Українка Джима зробила стрибок у 16 позицій в елітній біатлонній гонці Олімпійських ігор

20,1 т.

У п'ятницю, 18 лютого, на Олімпійських іграх завершується біатлонна програма. Першими на дистанцію 12,5 км із масовим стартом вирушили жінки, серед яких опинилася й українка Юлія Джима. У компанії 30 найкращих біатлоністок планети киянка фінішувала сьомою.

Вже на стартовому відрізку наша олімпійська чемпіонка змусила похвилюватися, коли впала на трасі, але швидко піднялася. Незабаром на першій стрільбі лежачи вона зробила один промах, пішла на штрафне коло і опинилася на 23-й позиції.

Джим на олімпійській трасі.

Проте на другому вогневому рубежі Юлія відпрацювала лежачи чисто і підскочила одразу на дев'яте місце. Щоправда, на третій стрільбі, стоячи, Джима при сильному вітрі зробила два промахи, як і багато інших конкуренток. Після цього українка йшла 15-ою.

Джима (№19) на стрільбі.

На останньому вогневому рубежі киянка стріляла дуже довго – 67 секунд, але зуміла закрити всі мішені, щоб завершити на позитиві Олімпіаду. Причому вона зробила найменше промахів серед усіх учасниць гонки – лише три. Зійшовши на п'яте коло дев'ятою, Юля до фінішу зуміла піднятися на сьоме місце, обійшовши німкеню Франциску Пройсс і шведку Ельвіру Еберг.

Українська біатлоністка Юлія Джима на ОІ-2022.

Перемога ж дісталася 25-річній француженці Жустін Бреза-Буше, незважаючи на чотири промахи на стрільбі. Срібну та бронзову медалі отримають норвежки Тіріл Екхофф та Марте Олсбю-Ройселанд.

Результати масового старту у жінок.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Джима невдало виступила у жіночій естафеті та промахами на стрільбі позбавила збірну України шансів на олімпійську медаль. Зрештою наша жіноча команда фінішувала сьомою. Причому Олена Білосюк (Підгрушна), Ірина Петренко (Варвинець) та Анастасія Меркушина закрили мішені без додаткових патронів.

Однак у спринтерській гонці Юлія стала восьмою, показавши на той момент свій найкращий результат у Пекіні.