Жіноча збірна України здобула розгромну перемогу у відборі на Євробаскет-2019

34,5 т.

Жіноча збірна України з баскетболу в четвертому турі відбірного етапу на чемпіонат Європи-2019 ефектно обіграла команду Нідерландів. Зустріч на паркеті київського Палацу спорту завершилася з рахунком 84:49.

Стартову чверть українки провели феєрично: поступившись в самому дебюті, підопічні Горана Бошковича накрутили темп, стали грати компактніше в обороні і просто зім'яли суперниць, завершивши перший ігровий відрізок з рахунком 17:7.

Читайте: Україна - Нідерланди: відео битви за жіночий Євробаскет-2019

Україна - Нідерланди

У другій десятихвилинці малюнок гри не змінився. Господарки демонстрували найрізноманітніші варіанти атаки, раз за разом збільшуючи розрив в рахунку. Українки грали і через трьохсекундну зону швидкими пасами, і продавлювали габаритами, і точно атакували через триочкової дуги - 39:23.

Після великої перерви нідерландки спробували дальніми кидками скоротити відставання, проте чудова сольна гра нашого капітана Аліни Ягупової виключила цю можливість.

За півтайма заключній чверті гості змогли набрати лише два очки, упершись в залізобетонний захист української збірної.

Україна - Нідерланди - 84:49 (17:7, 22:16 24:16, 21:10)

Україна: Білоцерківська (8 + 5 передач), Ольховик (3), Ягупова (39 + 10 підбирань + 4 передачі + 5 перехоплень - 5 втрат), Радулович (5), Удоденко (15 + 5 передач) - старт; Бережинська (5 + 5 підбирань - 4 втрати), Горобець, Краєвська, Науменко (5), Самбурська (2)

Нідерланди: Брорінг (10 + 6 підбирань + 5 передач + 3 перехоплення - 5 втрат), Адамс (4 - 4 втрати), Буттер (3), Ндіба (3), ван Грінсвен (14 + 7 підбирань - 4 втрати) - старт ; Д. Беттонвіл (6 + 6 підбирань), Л. Беттонвіл (7 - 4 втрати), Йонгелінг (2), Клеркс, Слім, Вестерік

Цією перемогою наші співвітчизниці виконали локальну задачу, обігравши з максимальною різницею своїх головних конкуренток за 2-й рядок у таблиці.

Відзначимо, що зустріч першого туру Нідерланди - Україна завершилася з рахунком 58:72.

Свій наступний матч кваліфікації на чемпіонат Європи 2019 кращі баскетболістки України зіграють в гостях 17 листопада (проти Болгарії) і 21 листопада (проти Іспанії).

Нагадаємо, що напередодні "синьо-жовті" у драматичній битві поступилися чинним чемпіонкам континенту - іспанкам.