Жіноча збірна України U-18 здобула першу перемогу на Євробаскеті-2023

2,2 т.

Жіноча збірна України U-18 здобула дебютну для себе перемогу на чемпіонаті Європи з баскетболу в болгарській Софії, обігравши Швецію 74:72.

Після нервового початку матчу, коли шведки повели 5:0, наші дівчата вирівняли гру, а завдяки кращій реалізації своїх кидків у другій половині чверті на першу перерву переможцем пішла збірна України 24:14.

Фактично всю другу чверть українки утримували комфортну перевагу, але за останню хвилину пропустили ривок суперниць 0:5 і в підсумку перша половина гри завершилась за рахунку 35:33 на нашу користь.

Близький рахунок перетворив третю чверть в боротьбу нервів, де обидві команди по черзі виходили вперед, але кінцівка десятихвилинки цього разу залишилась за нашими баскетболістками, які на останню перерву пішли за переваги +8.

Втім, суперниці доволі швидко знову до мінімуму скоротили своє відставання і вся кінцівка гри пройшла в намаганнях Швеції вийти вперед, а України втримати свою хоч і мінімальну, але перевагу. Остання хвилина матчу розпочалась за рахунку 72:72 і все ж в цей день перемогу святкувала збірна України завдяки переможним двом очкам Анни Ярош.

В складі збірної України відзначимо Серафиму Тиху, яка до 19 очок додала 10 підбирань та 8 передач, а також Еліну Синякову з 21 очком та 7 підбираннями.

Україна здобуває першу перемогу на турнірі і зберігає шанси на плей-оф. Далі у команди Інни Кочубей два вихідних – третій тур наша команда пропускає, а у понеділок, 3 липня, у всіх команд нашої групи вихідний. Наступну гру збірна України проведе у вівторок, 4 липня, о 15:30 проти Словаччини. Сподіваємось, що цієї перерви вистачить, щоб до складу команди повернулись Віолетта Остапчук, яка зазнала травми перед турніром, та капітан команди Поліна Корбут, яка травмувалась напередодні в третій чверті матчу проти Болгарії і сьогодні підтримувала команду з лави запасних.

Чемпіонат Європи U-18. Жінки, Дивізіон В

Софія, Болгарія

1 липня

Швеція – Україна 72:74 (14:24, 19:11, 14:20, 25:19)

Україна: Безкоровайна 4 + 8 підбирань, Рудакова 0, Синякова 21 + 7 підбирань, Тиха 19 + 10 підбирань + 8 передач – 9 втрат, Ярош 14 + 12 підбирань – 5 втрат – старт; Бугайова 6 + 9 підбирань, Полянцева 5, Костоглод 3, Шепелюк 2 + 6 підбирань