Збірна України з баскетболу програла в овертаймі у контрольному матчі

1,5 т.
Збірна України з баскетболу

Чоловіча збірна України з баскетболу провела свою заключну контрольну гру перед офіційними матчами — відбором на ЧС-2023 та Євробаскетом-2022. У фінському місті Ювяскюля наша команда поступилась місцевій національній збірній в овертаймі 94:97.

Серед гравців, які поїхали на матч, не потрапили до заявки на гру Віталій Зотов та Андрій Войналович, зате вперше на майданчику разом грали наші представники НБА Святослав Михайлюк та Олексій Лень, які до того ж вийшли в стартовій п’ятірці.

Перша половина гри була рівною – перевага переходила від однієї команди до іншої, в результаті чого наші хлопці виграли першу чверть 20:16, але на велику перерву команди пішли вже за переваги господарів 47:44.

Куди яскравіше збірна України заграла у третій чверті, що дозволило створити перевагу +12. У останній чверті фіни зробили все, щоб наздогнати у рахунку українців і зробили це за дві хвилини до кінця матчу – 81:81.

Далі пішла гра нервів – на влучання Санона фіни відповіли двома очками Саліна, на триочковий Ткаченка у господарів знайшлась відповідь дальнім кидком Марканена, а на точний один штрафний Марканена тим же відповів і Лень. Зрештою – 87:87 і овертайм.

В додатковій п’ятихвилинці Фінляндія повела 10:2, але Україна ледь не врятувалась – наші хлопці скоротили відставання до -3, а в останній атаці три очкові кидки не влучили Ткаченко і Сидоров – 94:97.

Найрезультативнішим в матчі став лідер фінів Лаурі Марканен, який набрав 42 очки та зробив 9 підбирань. У нашій команді Святослав Михайлюк набрав 20 очок, 13 очок у Юссуфа Санона, а Володимир Герун записав до свого активу 12 балів.

Далі у збірної України матчі відбору на ЧС-2023. Найближчий 24 серпня проти Італії у Ризі.

Контрольний матч. Чоловіки, національні збірні

Ювяскюля, Фінляндія

Фінляндія — Україна 97:94 ОТ (16:20, 31:24, 15:27, 25:16, 10:7)

Україна: Близнюк 9 + 6 передач, Лукашов 9, Михайлюк 20 + 5 передач – 5 втрат + 3 перехоплення, Пустовий 6, Лень 4 + 6 підбирань – старт; Санон 13 + 6 передач, Герун 12 + 6 підбирань, Сидоров 8, Ткаченко 6, Бобров 5, Скапінцев 2, Крутоус 0