Збірна України U-17 завоювала "срібло" Євробаскету 3х3

5 хвилин
9,3 т.
Збірна України з баскетболу 3х3

Чоловіча збірна України U-17 з баскетболу виборола "срібло" чемпіонату Європи 3х3, який проходив в Лісабоні, Португалія. У неділю, 19 вересня, Ростислав Кабанов, Владислав Семеріч, Марк Чорногрицький і Олександр Орєшин в драматичній фінальній битві поступилися Словенії – 14:19.

Україна - Словенія

Україна впевнено почала фінальну гру проти Словенії. До кінця другої хвилини зусиллями Черногріцкого "жовто-сині" вели 5: 1. Українські баскетболісти намагалися більше атакувати з під кільця, що їм і вдавалося зробити.

Матч був жорстким з великою кількістю єдиноборств і порушень правил. До середини тайму рахунок був 9: 5 в нашу користь, але словенці поступово почали перехоплювати ініціативу. Напад українців забуксувало, був повністю програний підбір і за дві хвилини до кінця словенці вперше в матчі вийшли вперед 13:12.

Українці зламалися психологічні, збилися на непідготовлені далекі і в підсумку програли.

В 1/4 фіналу хлопці здолали Білорусь (18:17), а потім втримали перемогу над Угорщиною 14:12.

Матч Україна – Білорусь розпочався під диктовку наших хлопців. Вони впевнено тримали м'яч, працювали на підборі і точно атакували. Особливо відзначився Чорногрицький, закинувши наддалекий кидок.

Україна – Білорусь

До середини поєдинку білоруси змогли вирівняти ситуацію, зрівнявши рахунок – 9:9. Але дальній кидок і точний прохід під кільце знову повернули "жовто-синім" перевагу.

Наприкінці гри українці збилися на неточні дальні кидки, чим скористався суперник. За хвилину до кінця табло показувало 17:14 на нашу користь, коли наддалекий кидок Мелашевського звів перевагу до мінімуму, а за 21 секунду білоруси зрівняли рахунок.

Решта 12 секунд володіння було у білорусів, але ті забити не змогли, а Чорногрицький із сиреною приніс Україні перемогу.

Українці в півфіналі грали з Угорщиною. Наші хлопці не дуже вдало розпочали матч, відпустивши суперника 3: 4, проте потім самовіддана гра лідера Марка Чорногрицького дозволила зробити ривок 5:1.

Україна - Угорщина

Українська збірна впевнено контролювала матч, вдало граючи двійки. За 3:45 рахунок був 11:7.

У час, що залишився команди по кілька разів обмінялися результативними атаками. На останніх секундах "жовто-сині" вигравали 14:12, але ледь не втримали перевагу. Угорці отримали право на два штрафні. Обидва пішли в молоко, що вивело Україну в фінал.

На жаль жіноча юніорська збірна зупинилася в півфіналі. Олександра Семенчук, Катерина Чікаодірі Дике, Карина Панчук та Анастасія Венжик в 1/4 фіналу обіграли збірну Нідерландів – 13: 9, а потім поступилися Німеччині 4:16. У матчі за третє місце молоді українки поступилися Білорусі 10:15.

У жіночому матчі на початку баскетболістки грішили неточними кидками. Нідерланди зробили акцент на двоочкових атаках, у той час як наші баскетболістки намагалися закинути м'яч із ближньої дистанції.

Жіноча збірна України

Починаючи з третьої хвилини нідерландки змістили акцент атак ближче до кільця, що відразу принесло результати.

Україна пропустила кілька гострих атак, опинившись у ролі того, хто наздоганяє, – 4:6. У ці хвилини вдало зіграла Катерина Чікаодірі Діке, яка і передачу точну віддала, і підбір взяла, і набрала необхідні очки. За три хвилини рахунок був 10:8 на нашу користь.

Розрив міг би бути більшим, якби українки реалізували всі свої кидки з-під кільця. Кінцівка пройшла в напруженій боротьбі, де заключні 4 очки "жовто-сині" набрали зі штрафних.

В 1/2 фіналу українки зіграють із німкенями. Початок о 20:00 за київським часом.

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні українки в першому матчі групового етапу обіграли команду Австрії – 16:6, що забезпечило їй вихід до чвертьфіналу. У другому матчі дня України поступилася збірній Росії 15:16.

Двома днями раніше чоловіча збірна України U-17 перемогла команду Росії в другому матчі групового етапу чемпіонату Європи 3х3 у Португалії – 21:9.

Відзначимо, що триває продаж квитків на Суперкубок України з баскетболу 2021 року.